Nowosądecki NEWAG wygrał wczoraj przetarg na dostawę dwudziestu elektrycznych lokomotyw

Nowosądecki NEWAG wygrał wczoraj przetarg na dostawę dwudziestu elektrycznych lokomotyw

newag, wygrany przetarg, griffin, PKP Intercity

Wczoraj (6 grudnia) nowosądecka firma NEWAG oficjalnie wygrała przetarg na dostawę dwudziestu elektrycznych lokomotyw dla PKP Intercity. Konkurs ogłoszono w sierpniu bieżącego roku. Dotyczył dostawy fabrycznie nowych pojazdów szynowych o maksymalnej prędkości 160 km/h. Wartość zamówienia opiewa na kwotę blisko 524,6 mln złotych brutto.

Zbigniew Konieczek, który sprawuje funkcję prezesa NEWAG S.A. nie ukrywa swojego zadowolenia z faktu, że to właśnie nowosądecka firma będzie mogła zrealizować tak ważne dla polskich kolei zadanie.

– Cieszymy się, że kolejne dwadzieścia flagowych lokomotyw produkcji NEWAG trafi w ręce naszego narodowego przewoźnika, zwiększając ich całkowitą ilość do pięćdziesięciu sztuk. Jestem pewny, że lokomotywy będą równie niezawodne, jak te eksploatowane dotychczas oraz wprowadzą nową jakość w przewozach PKP Intercity – mówi Zbigniew Konieczek, prezes Newag S.A.

Produkowany Griffin to czteroosiowa lokomotywa elektryczna przeznaczona do transportu składów pasażerskich jak i towarowych. W chwili obecnej w barwach PKP Intercity eksploatowanych jest trzydzieści sztuk wyprodukowanych przez nowosądeckiego producenta. Pojazdy charakteryzują się wysokim współczynnikiem niezawodności oraz dużym komfortem pracy maszynisty.

Czytaj także: 12-letnia skrzypaczka Ania Sokołowska z Piwnicznej ma swój premierowy klip (VIDEO)

Fot: NEWAG

Share on twitter
Share on facebook