Arkadiusz Mularczyk nowym członkiem Krajowej Rady Sądownictwa

Arkadiusz Mularczyk nowym członkiem Krajowej Rady Sądownictwa

Dzisiaj tuż po północy (22 listopada) Sejm wybrał posłów, którzy będą reprezentantami w Krajowej Radzie Sądownictwa. Wśród nich znalazł się Arkadiusz Mularczyk. Głosowaniu towarzyszyła burzliwa atmosfera.

Oprócz parlamentarzysty z naszego okręgu w KRS znalazło się także trzech innych posłów Prawa i Sprawiedliwości: Marek Ast, Bartosz Kownacki i Kazimierz Smoliński. Ich kadencja w Radzie będzie trwała cztery lata.

Głosowanie wywołało mnóstwo kontrowersji. Można było wybrać czterech spośród sześciu kandydatów, więc zastosowano metodę wielokrotnego wyboru na urządzeniach do głosowania. Okazało się to dość skomplikowane i z sali zgłaszano problemy techniczne.

Wtedy, jak wynika z nagrania dostępnego na stronie Sejmu, słychać było kobietę mówiącą „Trzeba anulować, bo my przegramy”. Początkowo wiele osób sądziło, że słowa te wypowiedziała Barbara Bartuś, posłanka PiS z naszego okręgu, ponieważ w momencie gdy można było je usłyszeć, na wideo widać było parlamentarzystkę rozmawiającą z Ryszardem Terleckim. To przypuszczenie okazało się jednak fałszywe.

Marszałek Elżbieta Witek została poinformowana, że w pierwszym głosowaniu wszyscy posłowie oddali głos. Mimo to nie ujawniła jego wyników i postanowiła przeprowadzić powtórne głosowanie, w którym wygrali czterej posłowie Prawa i Sprawiedliwości.

Spotkało się to z oburzeniem i protestami ze strony opozycji. Padło oskarżenie, że działanie to było niezgodne z Regulaminem Sejmu i prawem. W związku z tym Lewica ogłosiła, że zawiadamia prokuraturę w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa przez panią marszałek. Natomiast przewodniczący klubu Koalicji Obywatelskiej ogłosił, że został już przygotowany wniosek o odwołanie Elżbiety Witek z pełnionej przez nią funkcji. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości odpierają jednak zarzuty stawiane przez opozycję. Wicemarszałek Terlecki w rozmowie z dziennikarzami określił je jako „niepoważne”.

fot. Kancelaria Sejmu / Łukasz Błasikiewicz

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Nowel

Kiedy zobaczysz ten film na pewno zagłosujesz na Ewę Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

GENIALNI LOKALNI GLOBALNI

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.