Nowy Sącz - Kamionka: dźwigary uszkodzone. Ciężkie samochody nie wjadą na most!

Przeprawa na rzece Kamienica, którą prowadzi droga łącząca Nowy Sącz z gminą Kamionka jest uszkodzona. Wprowadzono ograniczenie ruchu dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony.

Renault2

"W związku z uszkodzeniem dźwigarów przęsła mostu w ciągu ulicy Kamiennej wprowadzono organizację ruchu która ogranicza możliwość korzystania z tego mostu.  Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu podjął środki zmierzające do usunięcia awarii. Prosimy o stosowanie się do za zastępczej organizacji ruchu" - czytamy w komunikacie urzędu miasta Nowego Sącza.

Autobusy sądeckiego MPK dojeżdżały przed dwa minione dni tylko do ul. Prusa.  Z tego miejsca trzeba było przejść pieszo do przystanku PKP Jamnica, gdzie można było kontynuować jazdę autobusem do Kamionki Wielkiej i Boguszy.

Konstrukcję umocniono i dziś  (22.XI) od godz. 16 mostem mogą już jeździć autobusy. Dla pozostałych cięższych niż 3,5 tony pojazdów ograniczenie nadal obowiązuje.

Jak powiedział prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel - most nie był serwisowany od wielu lat. Docelowo trzeba będzie prawdopodobnie wybudować nową przeprawę.

 

źródło: Urząd Miasta Nowego Sącza
MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.