Alexander Wolańczyk i Paweł Michalik – sądeczanie, którzy mieszają na medal!

Alexander Wolańczyk i Paweł Michalik – sądeczanie, którzy mieszają na medal!

Alexander Wolańczyk ma 23 lata. Mieszka w Nowym Sączu, ale od trzech lat studiuje w Krakowie na Akademii Wychowania Fizycznego i pracuje za barem w lokalu Boccanera. Jego ścieżkę życiową wyznaczają dwie pasje: piłka nożna i miksologia. Jak mówi  – do branży barmańskiej trafił, by spożytkować nadmiar sportowej energii. Jego ulubionym składnikiem jest bourbon, a popisowe koktajle to wariacje na klasykach, takich jak Old Fashioned czy Boulevardier.

Paweł Michalik ma 26 lat, pochodzi z Nowego Sącza. Skończył studia licencjackie na UJ (kierunek: administracja), ale nie ciągnie go do urzędu… Odziedziczona po dziadku, obszerna kolekcja trunków zainspirowała go do poznania ich historii, właściwości oraz do eksperymentów. Hobby przerodziło się w zawód poparty ukończonym kursem barmańskim, szkoleniami i doświadczeniem w kilku krakowskich lokalach. Jest ekspertem od samodzielnie przygotowywanych kordiałów, syropów i sezonowych dodatków. Pracuje w krakowskim TramBarze.

Polscy piłkarze zwierają szyki na mundial w Rosji, a w tym samym czasie do awansu do światowej ligi szykują się także zawodnicy z barmańskiej areny. Wśród nich barmani z Nowego Sącza. Organizator konkursu World Class Poland ogłosił listę 30 półfinalistów. Paweł Michalik i Alexander Wolańczyk są w półfinałowej trzydziestce. Przed nimi emocjonująca rywalizacja i szansa na niesamowitą przygodę i karierę na międzynarodowej scenie barmańskiej. Zwycięzca konkursu wyjedzie na światowe zawody – tym razem do Berlina – wyjaśnia Katarzyna Kielar z World Class Poland.

World Class to światowy program, który odkrywa i promuje barmańskie talenty. W 9-letniej historii globalny tytuł zdobyło czterech Europejczyków. Polska oddeleguje swojego zawodnika do konkursu po raz czwarty. Dotychczas o statuetkę World Class ubiegali się warszawscy barmani: Janusz Lemiesz (2017), Paweł Rodaszyński (2016) i Mateusz Szuchnik (2015).

Fot. Marcin Oliva Soto, Renata Jania

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.