Posąg Lwa Aslana, kino pod gwiazdami i park doświadczeń. Oto propozycje do budżetu obywatelskiego

Posąg Lwa Aslana, kino pod gwiazdami i park doświadczeń. Oto propozycje do budżetu obywatelskiego

Sądeczanie będą mogli wspólnie zadecydować na co wydać 2 mln złotych. Zespół weryfikacyjny projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego 2018 zakończył swoje prace i dziś poznaliśmy ostateczną listę 39 wniosków, które będą wybierane w głosowaniu mieszkańców. Wśród najciekawszych znalazły się: budowa Sądeckiego Parku Doświadczeń, inteligentne ławki solarne i wakacyjne kino pod gwiazdami.

Autorzy wniosków wykazali się dużą kreatywnością. Pośród wielu ciekawych pomysłów znalazły się: organizacja dwudniowego I Nowosądeckiego Festiwalu Komiksu, dofinansowanie do zakupu karnetów na mecze Sandecji w 2019 roku, organizacja cotygodniowych zajęć grupowych z instruktorem fitness, aplikacja mobilna miejskiego systemu zgłoszeń oraz rozbudowa portalu www.nowysacz.pl o kamerę internetową z transmisją obrazu na żywo.

Nie zabrakło również projektów mniej twórczych, ale bardzo potrzebnych jak: modernizacja ulicy Jamnickiej, zakup urządzeń oczyszczających powietrze do przedszkoli niepublicznych, budowy placów zabaw i centrów seniora.

– Najbardziej cieszy fakt, że mamy bardzo dużo wniosków – przyznaję- czasem szalonych. W tamtym roku mogliśmy wybierać spośród zaledwie czterech, natomiast w tym roku samych ogólnomiejskich projektów jest dwanaście – mówiła sekretarz miasta Edyta Brongiel.

Wykaz projektów można znaleźć na stronie: https://bo.nowysacz.pl/.

Głosowanie będzie się odbywać w dniach od 2 do 9 czerwca br. drogą elektroniczną ale także w punktach (wykaz miejsc znajdziesz tutaj: https://bo.nowysacz.pl/aktualnosci/bo-2019obieszczenie-o-sposobie-i-miejscach-glosowania,439)

W głosowaniu mogą brać udział mieszkańcy miasta, którzy posiadają zameldowanie stałe lub czasowe w Nowym Sączu.

Uprawnieni  mogą oddać głoś na jeden projekt ogólnomiejski oraz jeden projekt dzielnicowy.

Głosowanie będzie ważne, jeżeli weźmie w nim udział co najmniej 3 000 osób. W przypadku mniejszej frekwencji środki przeznaczone na budżet obywatelski pozostają w budżecie miasta.Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.