AGROPROMOCJA otwarta! Zajrzyj po świeże produkty i po mnóstwo wrażeń

AGROPROMOCJA otwarta! Zajrzyj po świeże produkty i po mnóstwo wrażeń

W Nawojowej koło Nowego Sącza, na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Zespołu Aktywizacji Zawodowej trwa 28. edycja wystawy rolniczej AGROPROMOCJA.

Organizowana przez Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego Agropromocja od 28 lat jest jedną z najważniejszych imprez w województwie promujących rolnictwo i dorobek kulturowy wsi.

Podczas tegorocznej wystawy prezentują się wystawcy oferujący swoje produkty i usługi z zakresu m.in. dużych maszyn i urządzeń do produkcji rolnej, rolnictwa ekologicznego, ekologii i ochrony środowiska, środków ochrony roślin i nawozów, pasz i dodatków, budownictwa wiejskiego i budynków inwentarskich.

Można zobaczyć wystawy maszyn rolniczych, budownictwa, zwierząt (owiec, królików i szynszyli, ptaków ozdobnych, zwierząt akwariowych, koni – z możliwością przejażdżek).

Osoby zainteresowane turystyką wiejską i regionalną kuchnią mogą zapoznać się z ofertą kwater agroturystycznych i spróbować tradycyjnych specjałów, z pokolenia na pokolenie robionych według tej samej receptury.

Wystawie towarzyszą kiermasze ogrodnicze i rękodzieła ludowego, a w sektorze przetwórców rolno-spożywczych można kupić żywność ekologiczną i wyprodukowaną na obszarach wiejskich, np. wędliny, nabiał, świeży chleb, owoce i warzywa, miód, soki, nalewki itp.

Rolnicy chcący unowocześnić swoje gospodarstwo, nabyć ciągnik, nasiona czy nawozy, poszukujący nowej wiedzy technologicznej lub chcący skorzystać z doradztwa w zakresie PROW bądź ubezpieczeń upraw, nie mogą ominąć branżowych części wystawy.

Na estradzie prezentują się zespoły folklorystyczne i zostaną rozstrzygnięte branżowe wojewódzkie konkursy.

W niedzielę odbędzie się finał mistrzostw Polski w strzyżeniu owiec metodą tradycyjną i zostaną wręczone nagrody dla najlepszych hodowców.

Te, i wiele innych atrakcji, czeka na tych, którzy przyjadą do Nawojowej w ten weekend w godzinach od 9. do 17.

Dzieciaki na traktory! Panie i panowie hajże na wieś! Agropromocja 2018

 

 

materiał partnera

Targi Edukacja, Kariera, Przyszłość

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama