Agnieszka Skalniak dziesiąta w Mistrzostwach Europy w kolarstwie szosowym

W czeskim Brnie zakończyły zmagania o mistrzostwo Europy w kolarstwie szosowym. Rywalizowały juniorki oraz orliczki U-23. Sądeczanka zajęła w tej rywalizacji dziesiąte miejsce.

- Trasa była bardzo trudna i selektywna – opowiada Barbara Skalniak mama Agnieszki. - Zawodniczki miały do pokonania 10 rund, co dało w sumie 108 km. Niemal same podjazdy i zjazdy. Już na początku Noskova razem z Holenderką i Włoszką uciekły, wypracowały sporą przewagę. Później Czeszka odjechała rywalkom i przez ponad 50 km jechała sama do mety. Agnieszka próbowała walczyć, ale nie dała rady. Wygląda na to, że przed samymi mistrzostwami nie powinna była startować w innych wyścigach. Ale to też jest nauka i doświadczenie na przyszłość. Warto jednak zaznaczyć, że 10 miejsce w ME to też sukces, bo wiele innych zawodniczek nawet nie ukończyło wyścigu.

Mistrzostwa Europy – U-23
Wyniki końcowe – dystans 108 km
1. Nikola Noskova (Czechy)
2. Aafke Soet (Holandia)
3. Letizia Paternoster (Włochy)
4. Nikol Płosaj
5. Laura Asencio (Francja)
6. Maria Novolodskaya (Rosja)
7. Yara Kastelijn (Holandia)
8. Elena Pirrone (Włochy)
9. Lisa Klein (Niemcy)
10. Agnieszka Skalniak

Czytaj Za DARMO najnowsze wydanie Dobrego Tygodnika Sądeckiego

KZK
Tagirowery

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w Polityce prywatności oraz regulaminem, dostępnymi na stronie internetowej.