Wygrana Sandecji przed ligą

Zwycięstwem zakończył się okres przygotowawczy Sandecji. Biało czarni ograli Partizana Bardejov. Teraz czas na mecz o punkty z Chojniczanką.

Renault2

Sandecja Nowy Sącz – Partizan Bardejov 2:1 (1:0)
1:0 Gabrych 3, 1:1 Santos 85, 2:1 Korzym 87

Sandecja: Marek Kozioł - Michal Piter-Bućko (46 Adrian Basta), Dawid Szufryn (60 Michał Szeliga), Marcin Flis (66 Miłosz Kałahur) - Bartłomiej Dudzic (46 Damian Chmiel), Grzegorz Baran (46 Jakub Grić, 87 Sebastian Szczepański), Maciej Małkowski (66 Maciej Korzym), Kacper Smoleń (56 Hubert Maślanka) - Dawid Flaszka (46 Łukasz Kędziora), Mateusz Klichowicz (60 Wiktor Nowak) - Mariusz Gabrych (46 Jakub Vojtuś).

Już za tydzień pierwszy mecz w I lidze dlatego to spotkanie było małą próbą generalną przed wyjazdem do Chojnic. Sandecja rozpoczęła rywalizację z dużym animuszem i już po 3 minutach prowadziła. Dokładne podanie z prawej strony boiska otrzymał Gabrych, przymierzył i mocnym strzałem pokonał bramkarza rywali. Piłkarze Partizana dopiero po dłuższej chwili zaczęli grać odważniej co spowodowało, że Kozioł musiał wykazać sporymi umiejętnościami przy obronie strzałów rywali. Okazje do podwyższenia wyniku miał Małkowski, Dudzic i Klichowicz, ale bramkarz Partizana nie dał się zaskoczyć.
Po przerwie najwięcej działo się na środku boiska, choć mimo wielu zmian w składzie Sandecja przeważała, ale niewiele z tego wynikało. Po godzinie na murawie pojawili się kolejni zmiennicy. Gospodarze znów zaatakowali. Dwie znakomite okazje do zdobycia goli miał W. Nowak, ale zmarnował szanse. Na kilka minut przed końcem meczu Słowacy zaatakowali i wykorzystując błąd obrony wyrównali. Jednak ich radość trwała krótko, bo Korzym popisał się dużymi umiejętnościami strzeleckim. Otrzymał podanie na 16 metrze, popatrzył na bramkarza, przymierzył posyłając piłkę do siatki tuż obok słupka.
Zwycięstwo cieszy, a już za tydzień mecz w Chojnicach.

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.