AED pomoże ratować życie w sądeckiej komendzie

W Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu pojawiło się nowoczesne urządzenie, które w razie potrzeby ułatwi ratowanie życia. AED to Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny, który poprzez elektrody podłączone do ciała człowieka analizuje rytm serca i jest w stanie dostarczyć do niego impuls elektryczny. W sądeckiej jednostce pracuje wiele osób posiadających specjalistyczne szkolenia z zakresu ratownictwa medycznego. Nowy sprzęt jest jednak bardzo prosty w obsłudze i w sytuacjach wymagających natychmiastowego działania może być użyty nawet przez laika.

– Sprzęt składa się z jednostki centralnej zasilanej baterią oraz z kompletu elektrod wraz z kablami. Dzięki zaawansowanej technologii, po przyklejeniu do klatki piersiowej poszkodowanego dwóch elektrod, defibrylator sam wydaje instrukcje postępowania. Dzięki temu urządzenie jest bardzo proste w obsłudze i pomocne, ponieważ samo instruuje, jakie kroki powinna podjąć osoba ratująca życie – wyjaśniają sądeccy policjanci.

Jak przyznają funkcjonariusze, defibrylator zwiększy bezpieczeństwo policjantów, pracowników komendy, a także ,,cywilów” załatwiających swoje sprawy w jednostce. AED został umieszczony w specjalnie oznakowanym pomieszczeniu obok recepcji na parterze budynku. W razie potrzeby może go użyć każdy.

– Urządzenie ratujące życie przekazała Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie, a KMP została wpisana do Rejestru Jednostek Współpracujących z systemem Państwowe Ratownictwo Medyczne – informują policjanci z Nowego Sącza.

Podobne defibrylatory można znaleźć w kilkunastu miejscach na terenie Nowego Sącza, między innymi w Ratuszu, Miejskim Ośrodku Kultury, MCK Sokół czy w Miasteczku Galicyjskim.

fot. KMP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.