Ach co to był za bal! Impreza integracyjna ,,Radość Wasza, Radość Nasza” przyciągnęła kilkaset dzieci

Ach co to był za bal! Impreza integracyjna ,,Radość Wasza, Radość Nasza” przyciągnęła kilkaset dzieci

Radość Wasza, Radość Nasza, Nowy Sącz

Kilkaset sądeckich dzieci bawiło się podczas balu karnawałowego ,,Radość Wasza, Radość Nasza”. Impreza integracyjna wróciła po dwóch latach przerwy spowodowanej przez pandemię. Gościem specjalnym był Kordian, któremu przygrywał Zespół Estradowy Orkiestry Reprezentacyjnej Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. Hala sportowa przy Nadbrzeżnej w Nowym Sączu była wypełniona po brzegi. 

XXI edycja balu integracyjnego „Radość Wasza, Radość Nasza” była idealną okazją do wspólnej zabawy dzieci do lat 12, także tych z niepełnosprawnościami. Podczas tej zabawy nie ma żadnych podziałów, granic, jest dzielenie się radością i beztroskie tańce. Niezmiennie organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Beskidzkie Więzi. Ideą tej inicjatywy, jak podkreśla w rozmowie z naszą redakcją prezes stowarzyszenia Artur Czernecki, jest budowanie w dzieciach z niepełnosprawnościami poczucia własnej wartości, sprawczości, tworzenie im okazji i warunków do zaspokajania potrzeb wynikających z przynależności do grupy rówieśniczej. Ważnym jest także zaszczepianie w ich zdrowych rówieśnikach potrzeby pomocy innym i uwrażliwianie na problemy społeczne.

Co roku na bal przybywa około 900 dzieci. Podczas imprezy wybierani są król i królowa, a w tym roku także Miss Baby mediów. Na uczestników czekały liczne konkursy z nagrodami oraz zabawa z zespołem estradowym karpackich pograniczników, którzy rokrocznie umilają najmłodszym czas. Również Kordian nie był pierwszy raz gościem balu, gdyż zawsze chętnie wspiera inicjatywę.

Nie zabrakło także studentów Akademii Nauk Stosowanych, którzy tradycyjnie prowadzili z dziećmi zabawy taneczne. Uczestnicy wydarzenia mogli dowiedzieć się jak wygląda praca m.in.: policji, straży pożarnej i granicznej, gdyż przedstawiciele służb pojawili się w hali na Nadbrzeżnej. Nie mogło zabraknąć również stosika Lasów Państwowych i lodów ufundowanych przez braci Koral.

Czytaj także: Kreatywne ferie sądeckiej młodzieży. Wartościowe zajęcia w MOKu i Małej Galerii (zdjęcia)

Fot. Arbresha Goranci/

Artur Czernecki/
Wacław Cieślik 

Reklama