Kreatywne ferie sądeckiej młodzieży. Wartościowe zajęcia w MOKu i Małej Galerii (zdjęcia)

Kreatywne ferie sądeckiej młodzieży. Wartościowe zajęcia w MOKu i Małej Galerii (zdjęcia)

Nowy Sącz, Bezpieczne Ferie, MOK, Mała Galeria

W Miejskim Ośrodku Kultury dobiega końca projekt „Bezpieczne Ferie 2023”. Z kolei w Małej Galerii (w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych) odbywała się inicjatywa „Rodzinny Nowy Sącz”. Wszystko z myślą o dzieciach w wieku od 5 do 15 lat, którzy dzięki powyższym inicjatywom mogły aktywnie spożytkować przerwę w nauce. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z działań sądeckich dzieci i młodzieży.

Jak podkreśla Benedykt Polański (dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu i nowosądeckiej Małej Galerii), powyższe inicjatywy zostały stworzone po to, aby wzbudzać w najmłodszych osobach szereg wartości dydaktyczno emocjonalnych.

– W 2021 roku udało powstała inicjatywa utworzenia platformy internetowej „Rodzinny Nowy Sącz”. To platforma, która mam nadzieję, już niedługo będzie rozwijania w całym mieście i także obejmie oferty innych instytucji. Trzeba oddać hołd wszystkim, którzy dodali swój pierwiastek kreacji w ten czas, jak chociażby koledzy dyrektorzy, którzy inicjowali warsztaty czytelnicze w bibliotece Pałacu Młodzieży. „Rodzinny Nowy Sącz” to platforma, która stwarza rodzinom przestrzeń i możliwości do wypełnienia czasu zarówno w ferie jak i wakacje. Warto przypomnieć, że tak godnej inicjatywie i pożytecznej społecznie patronatu udziela prezydent miasta Ludomir Handzel.   – zaznacza dyrektor Benedykt Polański, po czym dodaje:

– W tej chwili wszelkie pomysły możemy zbierać pod jednym adresem. Mamy przegląd możliwości. Jest wyfiltrowany wiek dziecka, czas trwania zajęć, zakres tematyczny. Różnorodne zajęcia aktywizują. Jest taniec, plastyka, warsztaty teatralne (które pokazują w jaki sposób nie bać się sceny). Ciekawostką jest też to co dzieje się w Małej Galerii. Mam na myśli warsztaty tkackie. Uczestniczą w nich także chłopcy, co obala mit, że jest to rodzaj zajęcia tylko dla dziewcząt. Własnoręczne tworzenie sprawia, że powstaje gotowy produkt, co potęguje pierwiastek indywidualizmu u młodego człowieka. Taka samodzielność później procentuje – podkreśla dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu i nowosądeckiej Małej Galerii.

Poniżej fotorelacja z zajęć w MOKu oraz Małej Galerii podczas zimowych ferii w Nowym Sączu

Fot: MOK / Mała Galeria

Share on twitter
Share on facebook