Absolwenci I LO im. Władysława Orkana oburzeni prezentacją księdza. ,,To obraża zdrowy rozsądek i uwłacza ludzkiej godności”

Absolwenci I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Orkana w Limanowej interweniują u dyrektor placówki Anny Mruk w sprawie lekcji religii, na której uczniowie mieli się dowiedzieć, iż homoseksualizm, to choroba, którą można leczyć m.in. elektrowstrząsami, czy operacjami chirurgicznymi. Młodzi ludzie wystosowali petycję, pod którą podpisują się kolejne osoby.

Na wstępie przytaczają fragment hymnu szkoły, czyli ,,Wskazania dla synów Podhala” Władysława Orkana: „Bądź buntownikiem, buntuj się przeciw złu, ale przede wszystkim miej charakter.”

,,Jako absolwenci szkoły jesteśmy oburzeni treściami przekazywanymi młodzieży na lekcji religii oraz brakiem reakcji ze strony dyrekcji i ciała pedagogicznego. Taka postawa zaprzecza wartościom, które przekazywaliście nam, gdy jako uczniowie zasiadaliśmy w ławkach Liceum – odwadze, bezkompromisowemu sprzeciwianiu się złu i odważnemu stawaniu po stronie wartości” – napisał w imieniu absolwentów Tomasz Tobiasz.

Jak zaznacza, materiał przekazany uczniom na lekcji religii obraża zdrowy rozsądek i uwłacza ludzkiej godności. Podkreśla, że treści zawarte w prezentacji nacechowane są przemocą, informacjami sprzecznymi z osiągnięciami nauki i zwykłą nienawiścią.

,,Jest rzeczą niepojętą, że w placówce zajmującej się nauczaniem młodzieży uczniowie karmieni są pseudonauką, wzywani do praktyk przez cywilizowany świat uważanych za tortury, a to wszystko w sposób uwłaczający etosowi nauczyciela – bez podania źródeł i odwołania się do nauki” – zwracają uwagę absolwenci liceum.

Młodzi ludzie wzywają dyrektorkę placówki i kadrę nauczycielską do publicznego potępienia treści przekazanych na lekcji religii, wyrażenia wobec nich jednoznacznego stanowiska oraz wyciągnięcia stanowczych konsekwencji wobec osoby szerzącej wśród młodzieży treści ,,pseudonaukowych i propagujących tortury”.

,,Jako absolwenci I Liceum Ogólnokształcącego w Limanowej kierujący się troską o dobre imię i renomę Szkoły oczekujemy, że Szanowna Pani Dyrektor oraz całe Grono Pedagogiczne zachowacie się tak, jak oczekiwaliście od nas, gdy byliśmy uczniami Szkoły – w sposób odważny, bezkompromisowy i wrażliwy na krzywdę. Zgodnie z zacytowanym w motcie patronem szkoły i znaczeniem słowa pedagog” – zakończyli byli uczniowie liceum.

Przypominamy, katecheta I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Orkana w Limanowej przygotował dla swoich uczniów prezentację, z treści której wynikało, iż homoseksualizm można leczyć elektrowstrząsami, czy też za pomocą operacji chirurgicznej. Przyczyna homoseksualizmu, według przekazu duchownego,  leży m.in. w tym, iż młodzi chłopcy przebywają w hermetycznym męskim środowisku lub mieli przykre doświadczenia z kobietami. O tym pisaliśmy —>TUTAJ.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.