Nielegalny hazard w Limanowej. Policjanci zabezpieczyli komputery

W jednym z lokali w Limanowej znajdowały się komputery służące do prowadzenia nielegalnych gier hazardowych. Sprzęt został zarekwirowany przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej, zajmujących się zwalczaniem przestępstw o charakterze gospodarczym oraz przedstawicieli Krajowej Administracji Skarbowej w Krakowie.

Funkcjonariusze prowadzili działania w Limanowej we wtorek, 27 kwietnia. Zabezpieczyli trzy urządzenia, na których zainstalowane było oprogramowanie do gier hazardowych, a także sprzęt służący do kredytowania tych urządzeń oraz niemal 1200 złotych, pochodzących z nielegalnego procederu.

Jak zaznaczają policjanci, na organizowanie tego typu gier wymagana jest specjalna koncesja. Jeśli się jej nie posiada, można otrzymać karę w wysokości 100 tysięcy zł od jednego automatu, a także karę pozbawienia wolności do lat 3. Co więcej, karę finansową może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych urządzeń, ale także osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczany jest sprzęt.

fot. KPP w Limanowej

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.