Tryby Spotlight ruszyły. Koło zaczyna się kręcić razem z *Psycho*

Machina poszła w ruch. Zgodnie z zapowiedziami wystartowała akcja ,,Spotlight", której celem jest promowanie sądeckich artystów. Na pierwszy ogień poszli rodowici sądeczanie - Bartez oraz Hypery i ich utwór ,,Psycho". 

Renault2

- Nie mydlimy oczu, nie wciskamy kitu, nie rzucam słów na wiatr, ale gwoli tego, czym akcja stoi: światło na młodych zdolnych. Powiedziało się „A”, trzeba powiedzieć „B”. Choć najbardziej odpowiednie w kontekście BARTEZA i HYPERY, którzy otwierają zapowiadany SPOTLIGHT, będzie „C” – wysokie „C”. Panie i Panowie, przed Państwem wspomniani Bartez i Hypery i ich „PSYCHO”! Powitajcie ich brawami – w sensie... lajkami, udostępnieniami i morzem pozytywnych komentarzy! - tymi słowami Bartosza Szarka rozpoczyna się pierwszy wpis akcji Spotlight.

Dzięki niej świat może usłyszeć o młodych artystach z Nowego Sącza i okolic. Na razie wpisy publikowane są na fanpage'u Stowarzyszenia dla Miasta na Facebooku, jednak organizatorzy nie wykluczają, że kiedyś powstanie specjalny portal, na którym odbywać się będzie promocja muzyków.

- „PSYCHO” to orbitująca wokół hip-hopu ambitna alternatywa pełna ciekawych rozwiązań muzycznych i loop'owych smaczków. W tym niespełna 3-minutowym utworze, twórcy wychodzą poza schematy i oczywistości licznych ortodoksyjnych projektów gatunku, którym coraz ciężej przychodzi przełamać monotonię beatu i treści - pisze inicjator akcji Spotlight o utworze, który ujrzał światło dzienne 5 czerwca.

Przemysław Bartkowski (Bartez) urodził się w 1995 roku w Nowym Sączu. Od szesnastego roku życia zajmuje się pisaniem tekstów, nagrywaniem i koncertowaniem.Od 2015 roku tworzy duet sceniczny z Mańkiem (Mateusz Smoleń), z którym supportowali już takich artystów jak: Peja, Zeus, Słoń, czy Kękę.

W swoich kawałkach zawsze staram się kłaść jak największy nacisk na treść. Wiem po sobie... tak samo jako słuchacz tej muzyki zwracam szczególną uwagę na przekaz, jaki niesie za sobą muzyka innych raperów. Oczywiście pozostałe elementy są również bardzo istotne. Dziś zwraca się szczególną uwagę na umiejętności tekściarzy, co jest też kluczowe w odbiorze - wyjaśnia Bartez.

Artysta zapytany o pierwszą płytę zdradza, że podchodzi do tematu z dystansem, ,,na spokojnie". - Chciałbym po prostu, aby płyta, którą kiedyś w przyszłości uda mi się stworzyć, była materiałem dojrzałym i odpowiednio przemyślanym. Oczywiście pojawiają się już pomysły w głowie, ale na wszystko przyjdzie odpowiedni czas.

Z Hypery było tak ze spotkaliśmy się „po godzinach” i tak od słowa do słowa przy rozmowie stwierdziliśmy, że pasuje zrobić coś wspólnie. Temat na numer zaproponowałem ja, Hypery od razu się to spodobało i tak zaczęliśmy wspólne działania - wspomina Przemek.

Wiktorii Baziuk (Hypery) ma 21 lat i również pochodzi z Nowego Sącza. Własną muzykę zaczęła tworzyć dwa lata temu.

„No Worries” jest to kawałek, który napisałam jako pierwszy w swoim życiu. Głównie chciałam, żeby przekazał dosłownie „żadnych zmartwień”. Po co skupiać się na rzeczach, które cię tylko dołują i sprawiają że jesteś nieszczęśliwy?! Mówi też o tym, że jeśli czegoś bardzo pragniesz, jesteś w stanie osiągnąć swój cel tylko musisz słuchać siebie, a nie tego, co mówią ci inni – „you are u, I’m me”. Trzeba być po prostu sobą... - twierdzi artystka.

Utworu ,,Psycho" możecie posłuchać poniżej, a jeśli jesteście użytkownikami Facebooka zapoznajcie się z obszernym materiałem na temat artystów TUTAJ.

Jeśli sądzisz, że Spotlight to coś dla Ciebie, a o twoja muzyka powinna trafić do szerszego grona odbiorców, wyślij swoje zgłoszenie na adres mailowy: [email protected] Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

źródło i fot.: Spotlight/Justyna Lichoń, Marcelina Śliwa

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.