Innowacyjne rozwiązania nie tylko w zakresie ekologii

Rozmowa z WIOLETTĄ OCHMAN - organizatorem targów, właścicielką Agencji Informacyjno-Reklamowej „Promocja”

WSB2020


- Tegoroczne targi odbywają się pod hasłem „Czyste powietrze dla Nowego Sącza”, skąd taka idea?

- Jak wiemy, Sejmik Małopolski podjął uchwałę antysmogową, mającą na celu walkę o powietrze, które obecnie ma bardzo duży stopień zanieczyszczenia. Dlatego od ubiegłego roku wprowadzane są różnego rodzaju działania realizujące tę uchwałę. Wśród nich są: wymiana kotłów ze starych na nowe, termomodernizacja obiektów, inwestycja w odnawialne źródła energii, pompy ciepła. Wszystko to związane jest z różnym stopniem dofinansowania, w zależności od danego miasta. Nowy Sącz również realizuje założenia tej uchwały. Dlatego chcemy przybliżyć mieszkańcom oferty producentów, usługodawców, hurtowników urządzeń spełniających normy i zgodnych z wymogamiuchwały, które pozwalają na uzyskanie dofinansowania.

- Liczy Pani, że targi zachęcą do ekologicznych rozwiązań?

- Realizujemy ten projekt od ubiegłego roku i widzimy, że dzięki promocji tego hasła, ludzie, którzy przychodzą na nasze imprezy, szukają różnego rodzaju producentów urządzeń ekologicznych. Wiadomo, że my przyjmując naszych wystawców, dbamy o to, żeby oferowane produkty były zgodne z normami, przepisami itd. Dlatego nasi potencjalni zwiedzający mogą nie tylko korzystać z ofert tych produktów ekologicznych, ale również otrzymują fachową wiedzę, co robić, żeby o czyste powietrze dbać. A ponieważ zachętą jest możliwość uzyskania dofinansowań, stąd idea sprawdza się, dając wiele pozytywnych efektów.

- Dla zwiedzających chyba ważne jest to, że na targach nie tylko dostaną jakąś ulotkę, ale mogą porozmawiać, dopytać?

- Bardzo ważna jest ta fachowość. Nasi zwiedzający przychodząc na targi, mogą uzyskać fachową poradę. O to trudno jest np. w centrach handlowych czy marketach budowlanych. Nasi wystawcy są nastawieni na klienta i jego pytania. Wiem, że ten kontakt vis-à-vis sprawdza się, dlatego też wybraliśmy formułę targów, gdzie są dostępni właściciele firm, przedsiębiorcy, producenci. Dzięki temu jakość kontaktu jest zdecydowanie lepsza.

- Na targach prezentować się będą nie tylko wystawcy od ekologicznych rozwiązań, ale też ci od wyposażenia wnętrz, materiałów budowlanych i innych.

- Oferta targowa jest bardzo różnorodna. Temat czystego powietrza jest jednym z ważnych elementów, ale tytułem targów jest też „Dom i otoczenie”. Znajdziemy zatem zarówno elementy związane z branżą budowlaną, instalacyjną, wnętrzarską. Na przykład bardzo popularny jest ostatnio temat inteligentnego domu. U nas firmy będą prezentować instalacje związane z możliwością automatycznego sterowania właściwie wszystkim, co w domu mamy. Wystawiać się będą również firmy związane z wnętrzami, meblami i wyposażeniem, prezentując najnowsze trendy. I oczywiście, jak wspomniałam, można liczyć na fachowe porady.

- Rynek budownictwa jest bardzo dynamiczny, pojawia się mnóstwo innowacyjnych rozwiązań. Są wśród nich takie, które Panią – organizatorkę targów zaskakują?

- Takim ostatnim hitem, z którym się spotkałam, jest mata elektryczna, która zastępuje tradycyjny system ogrzewania. To według mnie świetne rozwiązanie, które jest tanie, bardzo łatwe w montażu, a do tego korzystne dla alergików. Mamy sporo innowacji w temacie odnawialnych źródeł energii, czyli fotowoltaiki z możliwością pozyskania prądu niemalże za darmo i uniezależnieniem się od firm, które go dostarczają. Zawsze ciekawe są, jeśli chodzi o systemy budowy, systemy dociepleń. Tutaj stale coś nowego się pojawia. Nawet ostatnio w panelu instalacji mieliśmy klienta, który prezentował maleńki kocioł grzewczy. Zwykle kocioł grzewczy kojarzy nam się z czymś dużym, do tego wyposażonym w podajnik, a tu jedna z firm wymyśliła minikociołek. Ponieważ ludzie zaczynają budować domy ekonomiczne, stąd taka alternatywa kotła małego, ale spełniającego wszelkie wymogi, jest ciekawym trendem na obecnym rynku budowlanym.

- Dobrym pomysłem jest to, że można na targi przyjść z dziećmi i zapewnić im rozrywkę.

- Oczywiście targi to nie tylko prezentacje, ale również elementy dodatkowe. Od ubiegłego roku wprowadziliśmy ofertę dla naszych milusińskich. Przychodząc na targi,  zwiedzający mogą zostawić swoje pociechy pod opieką fachowych animatorów, którzy prowadzą różnego rodzaju zajęcia, np. dzieci będą budować domki z miniaturowych materiałów, a najmłodsi budują z klocuszków, oczywiście ekologicznych, certyfikowanych, drewnianych.

- Na targach znajdą coś dla siebie i ci, którzy chcą budować, i ci, którzy chcą remontować, albo szukają ciekawych pomysłów na wyposażenie wnętrz?

- Znajdzie się coś interesującego dla tych, którzy budują, remontują, urządzają. Dla każdego, kto szuka nowości, inspiracji. A ponadto dla wszystkich zwiedzających mamy również konkurs. Do wygrania są atrakcyjne nagrody. Ponieważ mamy dbać o nasze zdrowie, stąd nagrody ufundowała m.in. firma, która właśnie związana jest z urządzeniami służącymi naszemu zdrowiu. Każdy ze zwiedzających otrzymuje los, każdy może wziąć udział w konkursie. Dodatkowo mamy np. bezpłatne katalogi z projektami domów. Do tego przedstawiamy również ofertę dla otoczenia, dla ogrodu. Poza tym targi to nie tylko specjalistyczne stoiska, ale również te towarzyszące, czyli np. dobre stoisko gastronomiczne, dobra kawa, a dla pań jakieś kosmetyki, miniaturowa tłocznia oleju, bardzo dobre
urządzenia do produkcji soków. Targi trwają tylko dwa dni. Warto nas odwiedzić w sobotę czy w niedzielę, także ze swoją pociechą, żeby miło spędzić czas.

Fot. Z arch. W. Ochman

Polecamy specjalne wydanie "Dobrego Tygodnika Sądeckiego" (kliknij i pobierz):

PUMA

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.