5 tysięcy od Marszałka Województwa dla Piotra Fałowskiego

5 tysięcy od Marszałka Województwa dla Piotra Fałowskiego

Dzisiaj w imieniu samorządu województwa małopolskiego Leszek Zegzda wręczył Piotrowi Fałowskiemu czek opiewający na kwotę 5 tysięcy złotych. To symboliczne wyróżnienie za bohaterski czyn ratowania 52-latki, która początkiem stycznia skoczyła z Mostu Heleńskiego wprost do Dunajca.  

Kiedy 39-latek z Małej Wsi, zobaczył, że nieznajoma kobieta skacze z mostu, natychmiast zatrzymał swój samochód, zbiegł nad rzekę i wskoczył do wody, by ratować kobietę. Niestety, mimo heroicznego wysiłku i długotrwałej reanimacji prowadzonej przez Piotra Fałowskiego i służby ratunkowe 52-latka zmarła.

Mężczyzna przyznaje, że ciężko będzie mu zapomnieć o traumatycznym wydarzeniu – Trochę czasu spędziłem z tą kobietą w wodzie, także na pewno zostanie to na dłuższy czas.

Piotr Fałowski został okrzyknięty bohaterem i jak przyznaje, bardzo podnoszą go na duchu liczne gratulacje, które słyszy teraz z różnych stron – Dużo dla mnie znaczą takie ciepłe słowa, a była tych słów naprawdę masa, od urzędników, od straży pożarnej, od różnych ludzi…

Nagroda dla Piotra czekała aż mężczyzna wróci z pracy z Norwegii.

– Już wielu dziękowało i gratulacje się powtarzają, ale Panie Piotrze nigdy dość pokazywania takich postaw, bo tak naprawdę o to nam wszystkim chodzi. Ludzie są w różnych sytuacjach, w różnych potrzebach i chodzi o to, by nie przechodzić obok ich losu obojętnie. W tym wypadku wiązało się to z podjęciem ryzyka z Pana strony i szybkiej reakcji, heroizmu – mówił Członek Zarządu Województwa Małopolskiego Leszek Zegzda.

Podkreślał jednocześnie, że samorząd województwa nie tylko chce podziękować Piotrowi, ale przez wyróżnienie mężczyzny promować bohaterskie postawy.

– Często się zdarza, że leży ktoś na ulicy i od razu pojawia się myśl, że jest może pijany. Nie ma tej troski, aby zatrzymać się, zobaczyć co się dzieje. Piotrze dałeś wspaniały przykład – kontynuował polityk.

– Ten czek, który przygotowaliśmy, jest symboliczny, bo czymże jest 5 tysięcy złotych wobec życia, ale przynajmniej w ten sposób dziękujemy Panu za postawę i za to co Pan zrobił – skwitował Leszek Zegzda.

Więcej o wydarzeniu, do którego doszło 4. stycznia przeczytasz TUTAJ.

Piotr został także wyróżniony przez starostę nowosądeckiego Marka Pławiaka oraz wójta gminy Chełmiec Bernarda Stawiarskiego. O tym pisaliśmy TUTAJ

Natalia Sekuła
Kinga Nikiel-Bielak 

Share on twitter
Share on facebook