Biegi narciarskie. Dobry występ Justyny Kowalczyk i jej koleżanki!

Nasza biegaczka narciarska pochodząca z Kasiny Wielkiej wraz z koleżanką z kadry Sylwią Jaśkowiec uplasowała się na siódmym miejscu (strata do zwyciężczyń 36,01 s) w finale sprintu drużynowego techniką dowolną w biegach narciarskich na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu.

Polki, które przed trzema laty wywalczyły brązowy medal mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Falun, pokazały się z bardzo dobrej strony.

Nasz duet awansował do finału z dziewiątym czasem w półfinale, tym bardziej należą mu się brawa za awans o dwie pozycje. Siódme miejsce to dobra wiadomość dla Sylwii Jaśkowiec - siódme miejsce na igrzyskach gwarantuje stypendium olimpijskie.

Biało-Czerwone wyprzedziły zawodniczki z Francji, Olimpijki z Rosji i Niemki. Olimpijskie złoto po pasjonującym finiszu zdobyły Amerykanki (Charlotte Kalla, Stina Nilsson), srebro wywalczyły Szwedki, zaś brąz Norweżki.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Fot. Justyna Kowalczyk Twitter

MAGIK MAŁA

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.