Biegi narciarskie. Dobry występ Justyny Kowalczyk i jej koleżanki!

Nasza biegaczka narciarska pochodząca z Kasiny Wielkiej wraz z koleżanką z kadry Sylwią Jaśkowiec uplasowała się na siódmym miejscu (strata do zwyciężczyń 36,01 s) w finale sprintu drużynowego techniką dowolną w biegach narciarskich na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu.

Polki, które przed trzema laty wywalczyły brązowy medal mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Falun, pokazały się z bardzo dobrej strony.

Nasz duet awansował do finału z dziewiątym czasem w półfinale, tym bardziej należą mu się brawa za awans o dwie pozycje. Siódme miejsce to dobra wiadomość dla Sylwii Jaśkowiec – siódme miejsce na igrzyskach gwarantuje stypendium olimpijskie.

Biało-Czerwone wyprzedziły zawodniczki z Francji, Olimpijki z Rosji i Niemki. Olimpijskie złoto po pasjonującym finiszu zdobyły Amerykanki (Charlotte Kalla, Stina Nilsson), srebro wywalczyły Szwedki, zaś brąz Norweżki.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Fot. Justyna Kowalczyk Twitter

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.