48 lat i 48 tysięcy nielegalnych papierosów w domu [film, zdjęcia]

48 lat i 48 tysięcy nielegalnych papierosów w domu [film, zdjęcia]

Pewien 48-letni mieszkaniec Sądecczyzny został ostatnio odwiedzony przez funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. Wizyta nie skończyła się dla mężczyzny pomyślnie. W jego domu znaleziono nielegalne wyroby tytoniowe o wartości niemal 484 tysięcy złotych.

Wśród ukrywanych przez mężczyznę towarów znalazło się 700 kilogramów krajanki tytoniowej oraz ponad 48 tysięcy sztuk papierosów bez akcyzy. Funkcjonariusze trafili na to wszystko w domu oraz w pomieszczeniach gospodarczych należących do sądeczanina.

W jego mieszkaniu zabezpieczono także laptop, cztery telefony komórkowe, wagę oraz sporą ilość gotówki: ponad 102 tysiące złotych oraz 65 tysięcy dolarów amerykańskich.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty, przyznał się i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień. Dalsze czynności w sprawie prowadzić będzie Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu. Na razie wobec 48-latka zastosowano dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju.

Jak informuje Straż Graniczna, gdyby nielegalne wyroby akcyzowe dostały się na rynek, Skarb Państwa straciłby ponad 756 tys. zł z tytułu uszczupleń w podatku akcyzowym. 

fot. i film: Karpacki Oddział Straży Granicznej w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook

Jesteś tegorocznym maturzystą ? Chcesz zostać prawnikiem lub chcesz poszerzyć swoje umiejętności w zakresie prawa ? Ten materiał jest dla Ciebie

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama