19. stycznia Mgr Mors zaprasza w niezwykłą podróż. Będzie… faza. I to niejedna! [FILM]

19. stycznia Mgr Mors zaprasza w niezwykłą podróż. Będzie… faza. I to niejedna! [FILM]

Zanotujcie sobie w kalendarzach datę 19. stycznia. To właśnie wtedy w Sali Zygmuntowskiej w Nowym Sączu będzie można stać się świadkiem niezwykłego wydarzenia: Mgr Mors – sądecki artysta, specjalista od graffiti, zaprasza na FAZĘ.

Kiedy we wrześniu Mariusz Brodowski, czyli Mgr Mors, zakończył tajemnicze odliczanie, prowadzone na jednym z sądeckich wiaduktów, poinformował o kolejnym projekcie, który planuje zrealizować. Jego główną inspirację miały stanowić fazy księżyca.

– Od kilku lat obserwuję wpływ księżyca na nasze życie, jestem przekonany, że ma on ogromne oddziaływanie na nasze zachowanie, samopoczucie – wyjaśniał artysta. – Moje założenie jest bardzo proste, w tym cyklu maluję zawsze aktualną fazę księżyca.

Tak jak malarz zapowiedział, od września co jakiś czas w sieci zobaczyć można kolejne, malowane na płótnie dzieła z projektu o nazwie „Faza”. Mgr Mors często odwołuje się w nich do obrazów znanych artystów, jak np. Vermeera czy Chełmońskiego.

Twórca przygotował też coś specjalnego i zaprasza na FAZĘ, czyli „spotkanie z malarstwem przy księżycu”.

W  Sali Zygmuntowskiej (przy ulicy Zygmuntowskiej 17 w Nowym Sączu) będzie można stać się uczestnikiem wyjątkowego wydarzenia.

– 19 stycznia zabieram Was w niezwykłą podróż kosmiczną. Mój statek ma wspaniałą zaletę: potrafi przemieszczać się w czasie. Podczas lotu poznamy trochę historii sztuki, zobaczymy różne fazy księżyca, będziemy obserwować Ziemię z innej, nieznanej nam perspektywy. Wejście na pokład jest bezpłatne!!! – zachęca Mgr Mors na swoim profilu na portalu społecznościowym.

Krótki film promujący wydarzenie można zobaczyć poniżej.

https://www.facebook.com/mgrmors/videos/1554668144586828/

źródło: Mgr Mors


Share on twitter
Share on facebook