Źródło kultury bije w Krynicy

Źródło kultury bije w Krynicy

12 wielkich wydarzeń kulturalnych, w tym koncerty znanych polskich muzyków oraz występy popularnych kabaretów, to flagowe propozycje Pijalni Wód Mineralnych w Krynicy na okres ferii zimowych od 15 stycznia do 27 lutego. Ale to nie wszystko, bo w ramach cyklicznego projektu „Krynica Źródłem Kultury”, goście jednego z najbardziej znanych polskich uzdrowisk mogą liczyć na szereg różnych atrakcji przeznaczonych zarówno dla koneserów dobrego kina czy literatury, jak i dla wielbicieli zimowego, narciarskiego szaleństwa. Słowem – dla każdego, coś miłego.

„Krynica Źródłem Kultury” to cykl wydarzeń, który stał się nową marką w polskiej kulturze. W sali koncertowej Pijalni w ciągu zimowych ferii przez dwa lata zagrały największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej oraz wystąpili najbardziej znani artyści i zespoły kabaretowe, każdorazowo przyciągając tłumy wielbicieli dobrej zabawy. To były 43 wydarzenia kulturalne w ciągu 12 tygodni i 40 topowych polskich artystów.

Zbliżająca się zimowa edycja projektu „Krynica Źródłem Kultury” także upłynie pod znakiem dobrej muzyki oraz równie dobrego humoru. Koncerty zespołów: Perfect, Lady Pank, Kult, Dżem, czy Enej to tylko niektóre z muzycznych propozycji. Z kolei Kabaret Skeczów Męczących, grupa Paranienormalni czy kabaret Ani Mru Mru na pewno rozbawią do łez wszystkich gości krynickiego uzdrowiska. Ale to nie wszystko…

Dla najmłodszych przygotowano cykl poranków, w ramach którego dzieci będą mogły bawić się wspólnie z animatorami, obejrzeć bajki, spektakle teatralne czy występy baletu dziecięcego „Miniatury”.

Z myślą o nieco starszych gościach, zorganizowano kino zimowe, kącik dobrej książki oraz wieczory z lokalną kulturą. Na miłośników dobrego kina lub sportowych emocji czeka profesjonalnie przygotowana sala na 200 osób. Jeśli ktoś chce się dowiedzieć, co się czyta w Polsce i na świecie, powinien wybrać się do Pijalni Głównej. Będzie okazja, żeby spotkać się z autorami książek oraz zakupić bestsellery literatury polskiej i światowej. A wieczorem dodatkowo czekają koncerty Orkiestry Zdrojowej oraz występy lokalnych artystów.

Organizatorzy nie zapomnieli także o wielbicielach bardziej aktywnego wypoczynku. Dla nich przygotowali giełdę narciarską oraz warsztaty zdrowego żywienia i sportowej aktywności. Wystawa najnowszego sprzętu narciarskiego i snowboardowego, szkółki nauki jazdy, wypożyczalnia sprzętu i fachowe porady – to propozycja dla narciarzy i snowboardzistów. Z kolei wszyscy zainteresowani zdrowym i aktywnym trybem życia będą mogli spotkać z się z osobistym trenerem, posłuchać wykładów dietetyka, spróbować wód leczniczych, zajęć fitness-zumba czy zabiegów w uzdrowiskach.

Atrakcją nie tylko dla turystów będą też z pewnością targi produktów regionalnych. Miody i wyroby woskowe, artykuły lecznicze, rzeźby i wiele innych artykułów będzie dostępnych na stoiskach producentów regionalnych.

Zapraszamy do wspólnej zabawy! Krynica-Zdrój znów stanie się kulturalną zimową stolicą Polski.

(TB)