Bobowa. W najbliższy weekend otwarcie amfiteatru z przytupem! Wystąpi Zakopower

Bobowa. W najbliższy weekend otwarcie amfiteatru z przytupem! Wystąpi Zakopower

12 sierpnia (sobota) sceną amfiteatru w Bobowej zawładnie zespół Zakopower. Koncert odbędzie się w ramach Pikniku Integracyjnego Festiwalu Kultury Pogranicza.

Na deskach Amfiteatru przy Kompleksie Rekreacyjno-Sportowym pojawi się wyjątkowy i  cieszący się rzeszą wiernych fanów zespół Zakopower. Występ rozpocznie się o godzinie 19:30, i jak informują organizatorzy, potrwa 1,5 godziny.

Grupa wystąpi podczas Pikniku Integracyjnego odbywającego się w ramach Festiwalu Kultury Pogranicza. Podczas imprezy amfiteatr zostanie oficjalnie otwarty i poświęcony.

Folkowa ,,dusza” obleczona rockowym ,,ciałem”

Jak ujmują to organizatorzy – zespół Zakopower to połączenie folkowej ,,duszy” z rockowym ,,ciałem”, czyli wykorzystanie tego co najlepsze z tradycji i nowoczesności. Zespół bywał na prestiżowych Europejskich Festiwalach m.in. w Ostrawie, Rudolstad, Eurocultured w  Manchesterze, w Petersburgu oraz na węgierskim Sziget Festiwal.Zakopower odwiedził podczas tras klubowych również: Indie (Mumbaj), Maroko, Włochy, Niemcy, Chorwację, Belgię, Litwę, Białoruś, Ukrainę, Rosję, USA (Chicago, Nowy Jork, New Jersey), Kanadę (Toronto),  Chiny (Szanghaj, Pekin, Lanzhou, Xining). Przy tym wszystkim zespół jednak nie porzucił swojego góralskiego akcentu i dalej promuje  kulturę Podhala zarówno w kraju jak i na świecie.

 

fot. Zakopower – Official 

Czytaj też:

Korzenna. Maryla Rodowicz zaśpiewa na dożynkach wojewódzkich

Reklama