Gmina Chełmiec. Ich łupem padały butle z gazem

Gmina Chełmiec. Ich łupem padały butle z gazem

policja

Łączne straty, jakie spowodowali, opiewały na kwotę 7 tysięcy złotych. Teraz złodzieje, którzy działali jesienią w gminie Chełmiec, staną przed sądem. Odpowiedzą nie tylko za włamania, ale także za uszkodzenie mienia.

Dwa razy nieznani sprawcy włamali się do boksów i ukradli przechowywane w nich butle z gazem. Ich łupem padło w sumie 16 butli 11-litrowych o wartości sięgającej niemal 5 tysięcy złotych. Trzecia próba włamania zakończyła się niepowodzeniem i uszkodzeniem skrzydła drzwi w blaszanym garażu. Straty wyceniono wtedy na 2 tysiące złotych.

Do zdarzeń tych doszło jesienią ubiegłego roku w trzech miejscowościach gminy Chełmiec. W toku śledztwa sądeccy policjanci ustalili, że za przestępstwami stali dwaj mężczyźni.

Pierwszy z nich, 26-letni mieszkaniec Nowego Sącza, usłyszał zarzuty od funkcjonariuszy Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu w grudniu ub. r., natomiast drugi, 25-letni sądeczanin, początkiem stycznia br. – informuje Aneta Izworska z KMP w Nowym Sączu.

Za kradzieże z włamaniem, próbę włamania oraz uszkodzenie mienia mężczyźni mogą spędzić od roku do 10 lat za kratkami. Co więcej, ze względu na to, że zarzucanych przestępstw dopuścili się w krótkich odstępach czasu, sąd może orzec wyższy wymiar kary.

fot. arch. dts24.pl

Czytaj też: Ci mężczyźni są poszukiwani na podstawie listów gończych

Share on twitter
Share on facebook