Specjalnie dla DTS24. Okradziony mężczyzna spod Tymbarku: „Wyznaczam 5 tys. zł. nagrody”

Specjalnie dla DTS24. Okradziony mężczyzna spod Tymbarku: „Wyznaczam 5 tys. zł. nagrody”

wilkowisko, elektronarzedzia, kradzież

Przedsiębiorca Adam Dyląg z miejscowości Wilkowisko w Gminie Jodłownik (powiat limanowski) w specjalnej rozmowie z portalem DTS24 relacjonuje wydarzenia z ostatnich dni i wyznacza nagrodę dla każdego, kto pomoże mu znaleźć sprawcę kradzieży. Mężczyźnie skradziono sprzęt, którego wartość szacuje na blisko 100 tysięcy złotych.

Pan Adam potwierdza w rozmowie z naszą redakcją, że sprawę zgłosił na Policję w Tymbarku.

– Moim zdaniem do zdarzenia doszło w okolicach długiego weekendu, niespełna tydzień temu. W poniedziałek odwiedziłem działkę i nie dostałem się do garażu. Pomyślałem, że zepsuł się klucz. We wtorek byłem już na miejscu w towarzystwie Policji. Okazało się, że zamek był zniszczony. Ktoś włamał się na mój obiekt budowlany. Na Policji zgłosiłem wstępnie, że poniesione straty sięgają ok. 40 tysięcy złotych, wymieniłem główne sprzęty. Ale nie dalej jak wczoraj dokładnie podliczyłem wszystko i mogę przyznać, że straty wynoszą pomiędzy 80 a 100 tysięcy złotych – mówi Adam Dyląg w rozmowie z naszą redakcją.

Przedsiębiorca za pośrednictwem naszego portalu wypowiada też jasną deklarację. – Wyznaczam nagrodę w wysokości 5 tysięcy złotych za każdy odnaleziony sprzęt, choćby to była jedna wiertarka. Bo to pozwoli powoli odnajdywać sprawców. Deklaruję dyskrecję i anonimowość każdej osobie, która pomoże w skutecznym odnalezieniu sprzętu. Nie będziemy żyć w takim społeczeństwie. Życzyłbym sobie, aby można było zostawić przy domu otwarty samochód i nie martwić się czy zostanie skradziony – mówi Adam Dyląg.

A co zginęło z obiektu pana Adama? Mężczyzna w rozmowie z portalem DTS24 wylicza część poniesionych strat:
montażownica kół samochodowych (czerwona)
wyważarka do kół (czerwona)
podnośnik dwukolumnowy (niebieski)
sprężarka powietrza dwutłokowa
wiertarka marki Bosch
młotowiertarka marki Metabo
trzy kompletne koła do Mercedesa z oponami zimowymi
cztery kompletne koła z oponami do samochodu typu japońskiego
dwie nowe opony (17)
szereg innych elektronarzędzi i sprzętów

Wszystkie osoby, które mogą mieć jakiekolwiek informacje, bądź posiadają wiedzę na temat miejsca, w którym może się znajdować wymieniony wyżej sprzęt własności pana Adama, proszone są o niezwłoczny kontakt z Komisariatem Policji w Tymbarku.

Czytaj także: Pochodzący z Sądecczyzny duchowny skrzywdził blisko stu chłopców. Zło… przedawniło się

Fot: gov.pl

Share on twitter
Share on facebook