Sądeckie królestwo aktywnego wypoczynku czeka na huczne otwarcie [ZDJĘCIA, FILM]

Stare leciwe już miasteczko rowerowe nie dawno zyskało nowe życie. Są huśtawki, piaskownice z taśmociągiem i minikoparką, ławki, karuzele, plac z trampolinami ziemnymi, tory przeszkód, huśtające się belki oraz ścieżka wykorzystująca zmysł równowagi, a dla odważniejszych- piramidy linowe i tory przeszkód w przestrzeni... To będzie miejsce wyjątkowe.  Zobacz u nas jak prezentuje się prawie gotowy Małopolski Park Rekreacji Przestrzennej.

wsb3

Jak poinformował podczas wczorajszej konferencji prasowej autor i koordynatorem przedsięwzięcia Bogusław Kmak, zastępca dyrektora MOSiR, wszystkie urządzenia zostały już zamontowane i inwestycja została zakończona zgodnie z planem, czyli 15 sierpnia.

Prace prawdopodobnie zakończyłyby się wcześniej, gdyby nie warunki pogodowe, które pokrzyżowały plany. Kilka dni temu oberwanie chmury spowodowało, że deszcz wypłukał świeżo zasianą trawę. W tej chwili na miejscu trwają prace porządkowe, po których ukończeniu poznamy datę uroczystego otwarcia.

-Czekamy tylko na ostateczne odbiory. W ciągu najbliższych kilku dni podamy datę uroczystego otwarcia- dodał Bogusław Kmak.

Obiekt będzie podzielony na strefy: ogólnodostępną i ograniczonego dostępu. Miejsce zostało zaprojektowane zgodnie ze standardami odpowiednimi dla osób niepełnosprawnych. Do nowego Parku Rekreacji Przestrzennej wkomponowana została także istniejąca wcześniej siłownia w Lasku Schwerteńskim. Wartość inwestycji to 1 961 330 zł, a jej realizatorem jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Projekt został dofinansowany z środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego w kwocie ponad 1 mln zł.

Miejsce w dalszym ciągu będzie spełniać rolę miasteczka rowerowego, skateparku oraz siłowni plenerowej, które są jego częścią. Pełna infrastruktura niezbędna do nauki jazdy na rowerze w ruchu drogowym będzie istniała tak jak wcześniej - w starym miasteczku rowerowym. Dodatkowo w skateparku powstanie również nowy tor z urządzeniami wykonanymi z materiałów odpornych na warunki atmosferyczne.

Na dzień otwarcia przewidziano szereg imprez: koncerty na nowej świetnie prezentującej się scenie, zabawy dla dzieci i wiele innych atrakcji. Jedną z pierwszych imprez, która odbędzie się w nowym Parku Rekreacji Przestrzennej, będzie "Rowerowy powrót do szkoły" 1 i 2 września.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie czołowy zawodnik w kolarstwie ekstremalnym, wielokrotny mistrz Polski, Gustaw Dądela. Rowerzyści będą mogli między innymi przetestować topowe rowery Merida, których wartość przekracza nawet 25 000 zł, a Ci, którzy wolą pojazdy mechaniczne, będą mogli wykonać jazdę próbną za kierownicą najnowszych modeli marki Škoda, której dealerem jest Škoda Autoremo Nowy Sącz.

W miasteczku rowerowym, odbędą się również konkursy praktyczne i teoretyczne związane z jazdą na dwóch kółkach. Do udziału zaproszone są zarówno dzieci (też te najmłodsze, na rowerkach biegowych), jak i ich rodzice. Będą oni mogli powalczyć o nagrody rzeczowe, w tym Skodę na weekend.

 

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.