Krynica Zdrój: krzesełko obok Bogusława Kaczyńskiego czeka na Ciebie

Gdy przyjedziesz do Krynicy, koniecznie usiądź na krześle nieopodal pensjonatu Wisła. Jeszcze niedawno co roku pod koniec lata przyjeżdżał tutaj Pan Bogusław, człowiek, który z radością i pasją niósł pod strzechy muzykę, dzięki któremu Krynica kojarzy się z Janem Kiepurą i z gwiazdami opery i operetki.

wsb3

To tutaj właśnie – w Wiśle – planował każdy Festiwal imienia Jana Kiepury. Delektował się szarlotką, opowiadał o tym jak muzyka zmienia życie, o sekretach gwiazd. Możesz spocząć tuż obok niego i uśmiechnąć się, jak on zawsze uśmiechał się, gdy słyszał, że miasteczko pod Jaworzyną śpiewa… Szkoda, że nie można z nim już pogawędzić po tej stronie doczesności. Krzesełka byłyby zawsze zajęte, gdyby to było możliwe.

Dziś odsłonięto nietuzinkowy pomnik zaprojektowany przez Łukasza Górnickiego, rzeźbiarza, który jest również autorem projektu popiersia zdobiącego grobowiec Bogusława Kaczyńskiego na warszawskich Powązkach.

Jak mówi burmistrz Krynicy Dariusz Reśko – w ten sposób oddano hołd wieloletniemu dyrektorowi Festiwalu im. Jana Kiepury. Pomysł ławeczki przy pensjonacie Wisła zrodził się w Fundacji Casa Grande, którą przez wiele lat zawiadywał Bogusław Kaczyński.

zdjęcia: Urząd Miasta i Gminy w Krynicy Zdroju

 

 

JULAPRZED
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]