Znalazły rodziny i miłość

Znalazły rodziny i miłość

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Sączu zorganizowało pikinik z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, ktory odbył się na obiektach Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Nawojowej.

W powiecie nowosądeckim funkcjonuje ponad 100 rodzin zastępczych, w których szczęście, radość, uśmiech i miłość znalazło blisko 170 dzieci.

Z rodzinami zastępczymi spotkał się wicestarosta Antoni Koszyk. – Dziękuję wam za dar serca ofiarowany dzieciom, które z różnych powodów nie mogą być ze swoimi biologicznymi rodzicami. Dziękuję za miłość, którą obdarowujecie swoich podopiecznych.
Jak trudna to praca wiedzą ci, którzy zdecydowali się dać miłość nieswoim dzieciom – mówił.

Kochamy dzieci, swoich mamy czwórkę – opowiada jedna z matek zastępczych. – Kiedyś zdecydowaliśmy prowadzić rodzinę zastępczą. Trafiały do nas dzieci bardzo małe, kilkunastomiesięczne i nieco starsze. Żyły u nas tak jak nasze własne. Przeżywaliśmy ich radości, smutki, zwycięstwa i porażki. Najtrudniej było z tymi najmniejszymi. Rosły razem z naszymi dziećmi. Kiedy dorastały zaczynały do nas mówić tato, mamo, bo tak słyszały. Mijał rok, drugi, trzeci i nagle pojawiała się biologiczna matka, która np przypomniała sobie o swoim dziecku. Wtedy wszyscy przeżywaliśmy dramat. Nasze własne dzieci płakały, my też, a te rosnące u nas jeszcze bardziej. Często pękało nam serce z żalu. Wiedzieliśmy jednak, że tak musi być. Wiele z „naszych” dzieci do dzisiaj utrzymuje z nami kontakt. To nas cieszy. Jednak trzeba powiedzieć głośno, że to bardzo, bardzo odpowiedzialne zajęcie, choć daje wiele szczęścia.

Fot: PZAZ

Share on twitter
Share on facebook