Posłanka Elżbieta Zielińska dostała mail z pogróżkami

Posłanka Elżbieta Zielińska dostała mail z pogróżkami

W poniedziałek, 4 kwietnia, o godzinie 21.42 do poselskich skrzynek mailowych wpadła wiadomość pełna prymitywnych, brutalnych pogróżek. Nadawca nie przebierając w słowach groził śmiercią między innymi posłance Elżbiecie Zielińskiej z Kobylanki. Identyczną wiadomość dostali też posłowie Filip Kaczyński i Dariusz Matecki.

[pisownia oryginalna] „Jako priorytet numer jeden mają być Polacy a nie podludzie i bydło zza wschodniej granicy. Chcecie Ukrainę w Polsce to wyp*****laj za granicę do banderowców swoich. Multi-kulti wybiję Ci ze łba moim kijem bejsbolowym (…)  tak że będziesz błagać by cofnąć czas i nie iść w politykę. Zmuszę Cię do kopania grobu (…)” – pisze nadawca kończąc wiadomość słowami: „wyrok wydano w imieniu Polski Podziemnej”.

FIlip Kaczyński poinformował na Twitterze, że zgłasza sprawę do zbadania Policji. Elżbieta Zielińska podzieliła się treścią wiadomości w mediach społecznościowych. Internauci prędko wyśledzili, że człowiek o imieniu i nazwisku widniejącym w adresie mailowym nadawcy zdążył uprzedzić, że ktoś się pod niego podszywa. „Jeżeli zobaczycie mail wyglądający na pochodzący ode mnie (…) nie jestem jego autorem” –  napisał Marcin M. z Kutna, dowiedziawszy się o wiadomościach, których nadawca postarał się, aby trop prowadził do niego.

W komentarzach pod twitterowym wpisem posłanki Zielińskiej zwrócono też uwagę, że treść i składnia maila z  pogróżkami mają typowe cechy rosyjskiej propagandy. Jej celem jest nie tylko  dezinformacja i rozsiewanie fake newsów, które w zamierzeniu mają budzić niechęć do Ukrainy i Ukraińców. Równie powszechne w wykonaniu słynnych trolli Putina jest prowokowanie intensywnych emocji wyłącznie po to, aby budzić niepokój. Jak się łatwo domyśleć – kampania nienawiści prowadząca do wewnętrznych podziałów i prowokowanie zamieszania w krajach wspierających Ukrainę, jest zjawiskiem z perspektywy Rosji bardzo pożądanym.

do tematu wrócimy…

Czytaj też:

Nowy Sącz. Co ma wspólnego święty Mateusz z naprawą asfaltu? ,,Można by rzec: Boże widzisz i nie grzmisz”

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Ewa Novel tuż przed finałem Szansy na sukces

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.