Basen przejdzie metamorfozę?

Pod koniec stycznia Miasto Gorlice złożyło wniosek aplikacyjny do konkursu ogłoszonego przez Instytucję Zarządzającą RPO WM na lata 2014-2020 w ramach 6. Osi Priorytetowej Dziedzictwo Regionalne, dotyczącej przebudowy otwartego basenu w Gorlicach.

wsb3

Pod koniec stycznia Miasto Gorlice złożyło wniosek aplikacyjny do konkursu ogłoszonego przez Instytucję Zarządzającą RPO WM na lata 2014-2020 w ramach 6. Osi Priorytetowej Dziedzictwo Regionalne, dotyczącej przebudowy otwartego basenu w Gorlicach.

Całość tej inwestycji szacuje się na 13 milionów zł. Warto dodać, że dofinansowanie ze wspomnianego konkursu nr RPMP.06.03.01-IZ.00- 12-101/17 ma wynieść około 6 milionów.

W środę 24 stycznia w trakcie sesji Rady Miasta radni niejednogłośnie wyrazili zgodę na złożenie wniosku.

- Nikogo nie trzeba przekonywać, że remont basenu otwartego jest niezbędny. Teraz gdy mamy szansę pozyskać część środków na jego modernizację pozostaje liczyć, że nasz odważny projekt, przejdzie kolejne etapy weryfikacji. Pamiętajmy, że jest to ostatni moment na wykorzystanie funduszy zewnętrznych. Planowany basen z pewnością stałby się ważnym punktem dla Gorliczan, oraz stanowiłby kolejną atrakcją turystyczną naszego regionu – mówi Burmistrz Miasta Gorlice Rafał Kukla. W grudniu 2017 roku prowadzona była ankieta dotyczącą remontu kąpieliska, która miała na celu poznanie oczekiwań i preferencje gorliczan w tym temacie. Jej wyniki potwierdziły potrzebę zmian i modernizacji basenu – czytamy na stronie Urzędu Miasta w Gorlicach.

Zapytaliśmy mieszkańców miasta, co sądzą o takiej inwestycji. - To ciekawy pomysł. Co prawda obecny basen spełnia swoją funkcję, latem tętni życiem, ale zapewne więcej z nas przyszłoby tam choćby z czystej ciekawości, gdyby udało się zrealizować ten projekt - mówi Dobremu Tygodnikowi Sądeckiemu Marcin Rozwadowski.

Lidia Ferenc dodaje. - Każdy projekt, który ma na celu poprawę komfortu życia mieszkańców i turystów powinien być jak najszybciej realizowany. Na pewno nasze miasto zyskałoby kolejną turystyczną atrakcję. Gołym okiem widać, że obecny basen wymaga inwestycji – nie ukrywa mieszkanka.

Planowana modernizacja istniejącego kąpieliska obejmuje m.in.: przebudowę niecki basenu pływackiego i jego podział na: basen pływacki i basen rekreacyjny; budowę brodzika dla dzieci; budowę wodnego placu zabaw; budowę ziemnego placu zabaw; budowę pawilonu obsługi kąpieliska; rozbiórkę istniejącego budynku stacji uzdatniania wody basenowej; modernizację i przebudowę obejść basenowych w zakresie brodzików i natrysków przejściowych, nawierzchni i małej architektury; budowę nowych układów technologii uzdatniania wody basenowej dla każdego z basenów; budowę obiektów technologicznych kubaturowych związanych z technologia uzdatniania wody basenowej w postaci podziemnych zbiorników przelewowych, komory technologicznej zjeżdżalni, atrakcji oraz zbiornika retencyjnego dla wód popłucznych o pojemności 40m3.

Źródło: UM Gorlice

KOMORA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.