Mandat na miejscu albo mandat "na wynos". Możesz wybrać

Od 26 stycznia można płacić za wykroczenie drogowe kartą kredytową. "Na miejscu" czyli w radiowozie. Decyzja co do wyboru takiej formy płatności jest dobrowolna. Osiem terminali trafiło do policjantów Wydziału Ruchu Drogowego w Nowym Sączu. Już w pierwszych dniach  kilka ukaranych osób z nich skorzystało. 

Po jednym terminalu trafiło do komisariatu w Grybowie, Starym Sączu i Krynicy-Zdroju, a także do funkcjonariuszy Wydziału Prewencji sądeckiej komendy.

-Płatność kartą umożliwia uregulowanie kary na miejscu zdarzenia, bezpośrednio u policjantów. Takie rozwiązanie pozwala ukaranemu na uniknięcie opłat dodatkowych za przelew w banku, czy na poczcie, jak również skraca i upraszcza procedurę uiszczenia grzywny - wyjaśnia oficer prasowa KMP w Nowym Sączu asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak.

Jak zaznacza rzeczniczka, jest to duże ułatwienie również dla obcokrajowców, którzy na co dzień nie mieszkają w Polsce. Zgodnie z prawem ich mandat jest bowiem gotówkowy, tzn. że są oni zobowiązani do uiszczenia kary od razu na miejscu, a nie zawsze posiadają przy sobie gotówkę. Dzięki możliwości płacenia kartą nie będą musieli udawać się z policjantami do bankomatu lub kantoru, by wymienić obcą walutę na krajową. Trzeba jednak pamiętać, że nie każdy radiowóz posiada terminal.

Fot. KMP Nowy Sącz

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.