Minister Emilewicz: Nowy Sącz jest atrakcyjnym miejscem na biuro rzecznika MŚP

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców ma zostać powołany jeszcze w tym roku. Ustawa nie określa, gdzie miałoby mieścić się jego biuro. Minister Jadwiga Emilewicz przyznaje, że Nowy Sącz byłby dobrą lokalizacją.

WSB2020

26 stycznia Sejm przyjął Konstytucję Biznesu, czyli pakiet kilku ustaw, które miałyby stać się filarem polskiej gospodarki. Najważniejszym z projektów zawartych w Konstytucji jest Prawo przedsiębiorców, które zastąpi wielokrotnie nowelizowaną ustawę o swobodzie działalności gospodarczej  z 2004 r. Wśród aktów jest też ustawa o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców, czyli coś, co może wyjątkowo zainteresować sądeczan.

Lokalizacja instytucji w Nowym Sączu mogłaby być szansą na ocalenie Miasteczka Multimedialnego. Jak pisaliśmy TUTAJ, to właśnie w Brainville Klub Jagielloński widziałby biuro rzecznika MŚP.

Instytucja będzie powołana w sześć miesięcy po wejściu ustawy w życie. Jadwiga Emilewicz wyraża nadzieję, że senat szybko przyjmie Konstytucję Biznesu, która następnie zostanie podpisana przez prezydenta.

"Pomysł decentralizacyjny, który wskazuje na to, że taki przedstawiciel mógłby znaleźć się poza Warszawą jest niezwykle atrakcyjny. Ustawa nie przesądza, gdzie będzie mieściła się siedziba Rzecznika, więc każda lokalizacja jest wciąż możliwa. Jest czas, żeby tę decyzję jeszcze podjąć. Nowy Sącz - zagłębie tak wielu polskich firm - jest atrakcyjnym miejscem dla biura Rzecznika MŚP" - mówi Polskiej Agencji Prasowej minister przedsiębiorczości i technologii.

Kilka dni temu poseł Arkadiusz Mularczyk zapewniał, że podejmie wszelkie działania aby przynajmniej oddział biura rzecznika MŚP znajdował się w Nowym Sączu. Przeczytaj więcej TUTAJ.

Photo: Aron Urb (źródło Wikipedia)

MAGIK MAŁA

1 comment

  1. Joanna Stawiarska 6 lutego, 2018 at 01:03 Odpowiedz

    Zmęczenie tematem. Po pierwsze: słowa nie czyny – sądeccy parlamentarzyści poprzez podrzucanie takich tematów ratują wizerunek po głosowaniu wiadomym: przeciw! Po drugie: trzeci rok mówimy co będzie na Sadecczyźnie (ho!ho!). Po trzecie jako przedsiębiorca stanowczo sprzeciam się tworzeniu kolejnego urzędu, który ma mnie “bronić”, podczas gdy od lat nikt nie potrafi naprawić chorego prawa i “gania” mnie do urzędu z głupimi pismami pt.: Jak masz nadpłatę w podatku to napisz, że ją masz! Po czwarte: jak już “nie odpuści się” kolejnych bezsensownych posad – to oczywiscie jestem za tym by było to w NS – trudno.

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.