Zmiany, zmiany… Reforma rozgrywek okręgowych w regionie

W nadchodzącym sezonie dojdzie do sporych zmian, jeśli chodzi o okręgowe zmagania piłkarskie na Sądecczyźnie. Zdecydowano o nich w trakcie spotkań Małopolskiego Związku Piłki Nożnej i podokręgów z naszego regionu.

wsb3

Najważniejszą zmianą jest podział dotychczasowej sądecko-podhalańskiej Klasy Okręgowej na dwie. W zmaganiach okręgu limanowskiego i podhalańskiego zagra 14 ekip, a 16 powalczy o awans do IV Ligi w rywalizacji zespołów z podokręgów nowosądeckiego i gorlickiego. W pierwszym sezonie, według przygotowanego wcześniej klucza, zagra 12 ekip z okolic Nowego Sącza i 4 spod Gorlic. Oprócz tego swoją działalność zakończy Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Nowym Sączu, który zostanie zastąpiony Podokręgiem Piłki Nożnej.

Z powodu reorganizacji „okręgówki”, dojdzie też do sporych zmian w niższych ligach. Po kilku latach przerwy do zmagań ekip z ziemi sądeckiej powrócą Wicher Mogilno i Królovia Królowa Górna, które do tej pory walczyły w rozgrywkach organizowanych przez PPN Gorlice. Ze względu na małą liczbę zespołów mogących grać w gorlickiej B Klasie, zdecydowano o jej likwidacji. Ekipy, które grały w niej do tej pory, zostały „awansowane” do A Klasy. Poniżej prezentujemy, jak dokładnie będą wyglądały zmodernizowane rozgrywki.

Klasa Okręgowa Nowy Sącz-Gorlice (kursywą oznaczone są zespoły beniaminków)

– Skalnik Kamionka Wielka

– Gród Podegrodzie

– Kolejarz Stróże

– Orzeł Wojnarowa

– LKS Voyager Łużna

– Sokół Stary Sącz

LKS Kobylanka

LKS Uście Gorlickie

LKS Zagórzany

Hart Tęgoborze

Łosoś Łososina Dolna

ULKS Korzenna

Zyndram Łącko

Grybovia Grybów

Dunajec Nowy Sącz

Zawisza Rożnów

 

A Klasa Gorlice:

– KS Podhalanin Biecz

– Ogień Sękowa

– KS Bobowa

– LKS Ropa

– Nafta Kryg

– Biała Brunary

– Olimpijczyk Racławice

– LKS Szymbark

– Victoria Śnietnica

– Moszczanka Moszczenica

– Sokół Staszkówka

– LKS II Uście Gorlickie

– LKS Wójtowa

– Glinik II Gorlice

Wkrótce przedstawimy też zestaw drużyn, które powalczą w A i B Klasie Nowy Sącz

 

Fot. Remigiusz Szurek (zdjęcie ilustracyjne)

TUKAN
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zamiast wzruszającego wstępu

Jesteś tak dobry, jak twój ostatni mecz

10 lat temu (słownie dziesięć) 30 września ukazał się pierwszy numer „Dobrego Tygodnika Sądeckiego” (zwanego dalej DTS). Z tej okazji dokładnie 10 lat później oddajemy do rąk Czytelników nową odsłonę naszego portalu dts24.pl.

A wracając do jubileuszu, po długiej i burzliwej naradzie nie doszliśmy jednak do porozumienia – cieszyć się czy martwić z tego powodu? Cieszyć, bo to zawsze miło dojść do jakiegoś punktu. Martwić, bo choć wytrwali w marszu, to jednak jesteśmy starsi o dekadę.

Świętowanie jubileuszy pachnie naftaliną starej szafy, a już na pewno muzealną ekspozycją. A do muzeum jeszcze nam niespieszno. To już na cmentarz było zdecydowanie bliżej, wszak jakiś czas temu w konkurencyjnych mediach ukazały się dwa nasze nekrologi. I jak tu nie wierzyć w mądrości ludowe? Mówią, że umarłeś? Wróży ci to długie życie. O tych nekrologach DTS to byśmy już nawet nie pamiętali, ale Jerzy Wideł przypomniał na 27 stronie. Wiadomo, Wideł mieszka najbliżej cmentarza i pasjami czytuje nekrologi.

Zatem jubileusz bierzemy z marszu, bez ckliwych przemówień, ronienia łzy, ani też bez zbędnego zadęcia. Ot, pogrzebaliśmy trochę w starych zdjęciach, pofatygowaliśmy się sprawdzić co słychać u kilku bohaterów tekstów z tamtego 30 września i w zasadzie tyle. No dobrze, poprosiliśmy jeszcze prasoznawców i speców od mediów o krótki wykład, jak to jest z tą prasą lokalną (str. 14-15). Wychodzi na to, że ciągle nieźle. Przedwczesne również okazały się pogłoski o rychłej śmierci papieru jako nośnika różnych treści. DTS oczywiście nie upiera się, że wersja papierowa gazety jest nieśmiertelna i oddamy nie za nią życia. Wszak coraz więcej naszych czytelników wybiera niepapierową wersję gazety. Papier to jednak papier – prestiż i elegancja. A w internecie każdy stragan z jarzynami ma dzisiaj swoją stronę (z całym szacunkiem dla warzyw, powinno się je zjadać trzy razy dziennie).

Trendy są zresztą lekko odwrotne, a przecież wiadomo, że dziś wszelkie trendy wyznacza Facebook. No więc Facebook jakiś czas temu uznał, że dla swoich najlepszych klientów stworzy ekskluzywny, bezpłatny magazyn „Grow”. No, bo papier to prestiż (chyba już wspominaliśmy), a nie byle post na osi czasu. DTS identycznie – dla naszych najlepszych na świecie Czytelników tworzymy ekskluzywny, bezpłatny magazyn. Bo chcemy, żebyście poczuli się docenieni. Czy to nie jest piękne – wcale nie musicie być najlepszymi biznesowymi partnerami Marka Zuckerberga, by ktoś wyłącznie z myślą o Was tworzył ciekawe treści.

No i to by chyba było na tyle, jeśli chodzi o 10-lecie ukazania się pierwszego numeru DTS. Tyle się przez te lata wydarzyło ciekawych rzeczy (najważniejsze przypominamy na str. 16), ale przecież nie będziemy się tu wzruszać minionymi dokonaniami. Wyznajemy raczej starą piłkarską zasadę „Jesteś tak dobry, jak twój ostatni mecz”. I cóż z tego, że wygrałeś już 100 meczów. Najważniejsze jest to, czy masz plan, jak wygrać dziesięć i dwadzieścia następnych. Nasze głowy pełne są pomysłów na najbliższe tygodnie i miesiące, potrzebujemy tylko sprzyjających warunków, aby je zrealizować. No i co mamy teraz napisać, że czasy są ciężkie, a przyszłość niepewna. Tyle to wiemy, przecież wszyscy mają pod górkę. A kto akurat ma z górki, też musi uważać, żeby się za mocno nie rozpędzić, bo potem wielkość guza jaki można sobie nabić jest wprost proporcjonalna do osiągniętego rozpędu.

Cieszymy się, że możemy robić dla Was coś ciekawego i pożytecznego. Od 10 lat napędzamy się naszym wrodzonym optymizmem, na równi zresztą jak reklamami, które na naszych łamach zamieszczacie. No i tu trafiamy na błędne koło filozoficznie – nie byłoby tak wielu Reklamodawców, gdyby DTS nie miał tak wielu Czytelników. Nie byłoby tak licznych Czytelników, gdyby Reklamodawcy nie utrzymywali gazety na zadowalającym wszystkich poziomie. Prawda, jaka piękna puenta?

Oczywiście chcielibyśmy Was wszystkich uścisnąć z okazji urodzin, ale pamiętamy, że trzeba zachować dystans społeczny. Nie znaczy to wcale, że podchodzimy do tego wszystkiego z dystansem. Wręcz przeciwnie. Wzruszamy się!

Redakcja DTS

Przeczytaj jubileuszowe wydanie „Dobrego Tygodnika Sądeckiego”: