Strażnicy graniczni w drodze do pracy zobaczyli leżącego na jezdni motocyklistę

Jak już informowaliśmy, w piątkowy poranek w Nowym Sączu doszło do zderzenia samochodu z motocyklem. Okazuje się, iż na kolizję najechali  funkcjonariusze Wydziału Odwodowego (Reprezentacyjnego) Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, którzy spieszyli do pracy. Na miejscu zastali uszkodzony samochód, motocykl oraz leżącego na jezdni kierowcę jednośladu. Natychmiast ruszyli na pomoc.

Renault2

- Plutonowy SG Rafał Góra, będący praktykującym w sądeckim szpitalu ratownikiem medycznym, dokonał wstępnej oceny stanu zdrowia poszkodowanego i udzielił pierwszej pomocy przedmedycznej motocykliście. Do czasu przyjazdu Pogotowia Ratunkowego pozostawał w stałym kontakcie z kierowcą motoru, który najdotkliwiej ucierpiał w zdarzeniu - relacjonuje mgr Justyna Drożdż z biura prasowego KOSG.

Natomiast mł. chor. SG Wojciech Ogorzałek oraz plut. SG Tomasz Rysiewicz zabezpieczali miejsce zdarzenia oraz dbali o przepustowość drogi. Kiedy przybyły na miejsce służby ratunkowe i policjanci, przekazali im niezbędne informacje i ruszył do pracy.

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.