W wieku 107 lat zmarła najstarsza sądeczanka - siostra Dominika. Odeszła w Zielone Świątki

Dzisiaj, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego odeszła do Pana siostra Dominika Aurelia Burczanowska - poinformowały siostry ze Zgromadzenia Sióstr Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Nowym Sączu. Jesienią ubiegłego roku obchodziła 107 urodziny. Była najstarszą sądeczanką.

wsb3

Pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 14. Siostra Dominika urodziła się w 1910 roku w Warszawie. Tam ukończyła studia, a następnie podjęła pracę jako nauczycielka w Szkole Przemysłowo – Handlowej sióstr zmartwychwstanek w Częstochowie. W czasie okupacji zetknęła się ze zgromadzeniem niepokalanek i zdecydowała się na życie w zakonie.

Ponad połowę zakonnego życia spędziła w Nowym Sączu. Była wychowawczynią w internacie i dyrektorką szkoły gastronomicznej. Uczyła przedmiotów zawodowych. Zajmowała się też katechezą młodzieży. Aktywność zawodową zakończyła w wieku 80 lat.

fot. archiwum dts24

Po klasztorze biegała jak wiewiórka. Siostra Aurelia Burczanowska skończyła 107 lat!

 

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.