Run 4 a Smile: pobiegną po uśmiech dla Kacpra Matusika

Kacper Matusik ma 8 lat. Zmaga się z niedowładem nóg i rąk oraz epilepsją. To właśnie z myślą o tym chłopcu studenci WSB-NLU już po raz piąty wezmą udział w międzynarodowym biegu charytatywnym Run 4 a Smile. Impreza odbędzie się 2 czerwca (sobota) w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu.  

wsb3
Kacper przyszedł na świat 28 maja 2010 r. Był zdrowym, pełnym energii dzieckiem. Kiedy miał 5 miesięcy, jego radość poznawania świata przerwał dramatyczny epizod zatrzymania krążenia.
-Kiedy krew przestaje dostarczać tlen, komórki ludzkiego organizmu powoli obumierają… Kacpra udało się uratować, ale niedotlenienie pozostawiło skutek: nasz syn cierpi na niedowład nóżek i rączek oraz epilepsję. Jedyną szansą na poprawę jego stanu zdrowia i sprawności jest intensywna rehabilitacja. Skromne dochody naszej rodziny nie pozwalają niestety na pokrycie kosztów związanych z terapią. Dlatego zmuszeni jesteśmy prosić o pomoc dla naszego synka – mówią rodzice chłopca, podopiecznego Stowarzyszenia Sursum Corda w Nowym Sączu.

 

W tym roku celem studentów z WSB-NLU jest zebranie kwoty 8 tys. zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie  i rehabilitację chłopca.

-Projekt jest bardzo ambitny i trudny do wykonania, ale możliwy do zrealizowania dzięki współpracy z organizacjami i stowarzyszeniami nowosądeckimi, sponsorami oraz mediami – w tym miejscu serdecznie dziękujemy wszystkim dotychczasowym  partnerom i patronom medialnym – mówi dr Justyna Sokołowska Woźniak, koordynatorka projektu.

 Zachęcamy wszystkich mieszkańców do udziału w biegu. Do wygrania są atrakcyjne nagrody – dodaje.

Z roku na rok bieg cieszy się coraz większą popularnością. W 2016 roku w Run 4 a Smile wzięło udział ok. 300 uczestników. W zeszłym roku było to już ponad 400 osób. Patronat nad wydarzeniem objęła w tym roku firma LOTOS a finansowe wsparcie zapewniło ok. 30 firm z regionu.

Gośćmi specjalnymi piątej edycji imprezy będą: Violka Marcinkiewicz,  No Brothers Acoustic Duo oraz piłkarze MKS Sandecja Nowy Sącz, którzy przeprowadzą rozgrzewkę uczestników biegu.

A tak było w zeszłym roku podczas biegu Run 4 a Smile dla Patryka Mrowcy: 

https://www.dts24.pl/run-4-a-smile/ 

Fot. Z arch. WSB-NLU, Stowarzyszenie Sursum Corda. 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]