Nie ma mocnych na Popielę – Mistrz Polski siódmy raz

Nowosądecki kajakarz górski Dariusz Popiela po raz siódmy w karierze został Mistrzem Polski w slalomie, w K-1. Cieszy również złoty medal Klaudii Zwolińskiej KS Start Nowy Sącz. W C-1 kobiet najlepsza była Aleksandra Stach, a wśród panów Kacper Sztuba.

wsb3

W tej ostatniej konkurencji zdecydowanym faworytem był Grzegorz Hedwig, najlepszy kanadyjkarz ostatnich lat w kraju. Jednak finały rządzą się swoimi prawami. Zawodnik KS Start zajął „dopiero” trzecie miejsce.
Największe emocje był w K-1 panów. W finale faworytów było kilku, ale znów poza konkurencją był Dariusz Popiela, który wygrał zdecydowanie, a największy konkurent Mateusz Polaczyk dopiero 9.

Cieszę się z wygranej i już siódmego tytułu Mistrza Polski – mówi zadowolony Dariusz Popiela. – Co roku rywalizacja jest na wyższym poziomie. Jest kilku, którzy walczą o czołowe pozycje. Jest Mateusz Polaczyk, a to przecież Mistrz Europy i medalista mistrzostw świata, Maciek Okręglak, Michał Pasiut, czy najmłodszy z nas: Krzysiek Majerczak. To był mój kolejny dobry start w tym roku. Patrzę z optymizmem i dużymi nadziejami na wyniki w tym sezonie. Przed nami ME, Puchar Świata i we wrześniu MŚ. W Krakowie popłynąłem dobrze, co mnie cieszy.

Wyniki końcowe:
K-1 mężczyzn: 1. Dariusz Popiela (Spójnia Warszawa) 73,90, 2. Maciej Okręglak (KS Start Nowy Sącz) 76, 43, 3. Krzysztof Majerczak (KKK Kraków) 76,65.
K-1 kobiet: 1. Klaudia Zwolińska (KS Start Nowy Sącz) 85,14, 2. Natalia Pacierpnik (KKK Kraków) 88,11, 3. Sara Ćwik (KS Start Nowy Sącz) 105,74.
C-1 kobiet: 1. Aleksandra Stach (KKK Kraków) 110,19, 2. Iga Garlewicz (KKK Karków) 118,04, 3. Anna Ingier (KS Start Nowy Sącz) 123,84.
C-1 mężczyzn: 1. Kacper Sztuba (AZS AWF Kraków) 80,44, 2. Przemysław Plewa (AZS AWF Kraków) 83, 36, 3. Grzegorz Hedwig (KS Start Nowy Sącz) 83,52.
Zawody w Krakowie był ostatnią kwalifikacją do kadry Polski. Za dwa tygodnie Mistrzostwa Europy w czeskiej Pradze.

Na zdjęciu: Dariusz Popiela – Mistrz Polski

JULAPO
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]