Zmarł zasłużony duszpasterz. Pochodził z podsądeckich Barcic

Zmarł zasłużony duszpasterz. Pochodził z podsądeckich Barcic

W środę (4 maja)  parafianie z kilku miejscowości Diecezji Tarnowskiej  odprowadzą  w miejsce wiecznego spoczynku swojego duszpasterza.  29 kwietnia, w 61 roku posługi kapłańskiej zmarł ksiądz Władysław Tokarczyk. Przeżył 85 lat.

Zasłużony kapłan, syn Wojciecha i Heleny (z d. Citak) urodził się 10 sierpnia 1937 roku w Barcicach. Po maturze wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Święcenia kapłańskie przyjął 29 czerwca 1961 r. z rąk biskupa Karola Pękali. Jako wikariusz pracował w parafiach 2 Borzęcinie – Narodzenia NMP (od 1961 roku), w Bochni – św. Mikołaja (od 1962 roku) oraz Dębicy – św. Jadwigi (od 1970 roku). Za gorliwie pełnioną posługę kapłańską otrzymał diecezjalne odznaczenie Expositorium Canonicale (1976).

W 1972 roku powierzono mu urząd rektora rektoratu Podgrodzie, a w 1979 został proboszczem nowo powstałej parafii pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Podegrodziu. Sześć pat później przeprowadził się do Zawady koło Dębicy, gdzie najpierw był administratorem tamtejszej parafii pw. Narodzenia NMP, a później – proboszczem. Był pomysłodawcą odbywających się tam w każdą pierwszą sobotę miesiąca  Dróżek Różańcowych czyli plenerowego nabożeństwa na zawadzkim wzgórzu. Tradycja wędrowania z różańcem przetrwała już ponad 35 lat.  W latach 2004-2015 mieszkał w parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Mielcu w charakterze rezydenta, a od 2015 roku – w Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie.

Msza żałobna będzie celebrowana w Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. Św. Józefa w Tarnowie w środę 4 maja o godz. 9. Msza św. pogrzebowa odbędzie się w kościele parafialnym w Zawadzie k. Dębicy w środę (4 maja) o godz. 13,. Po nabożeństwie ciało śp. księdza Władysława Tokarczyka zostanie pochowane na pobliskim cmentarzu.

 

Fot. Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej w Mielcu

Czytaj też:

Marzenie spełnione. Kamila, Julia i ich mama mają dom, który nie będzie utrudniać życia

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.