Zmarł Włodzimierz Łasak. Wykształcił muzycznie kilka pokoleń

Zmarł Włodzimierz Łasak. Wykształcił muzycznie kilka pokoleń

Włodzimierz Łasak, UM Gorlice

W wieku 79 lat zmarł Włodzimierz Łasak, wieloletni dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Gorlicach. Robił wszystko, aby placówka się rozwijała, a nauczyciele i uczniowie mieli niezbędne narzędzia do wzbogacania swoich umiejętności i pasji. Wiadomość o jego śmierci przekazano na oficjalnej stronie gorlickiego samorządu.

Pedagog urodził się 5 sierpnia 1943 roku w Delastowicach koło Szczucina. Był absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Krakowie i Akademii Muzycznej w Katowicach. Pracował w Państwowej Szkole Muzycznej w Olkuszu. Uczył tam gry na akordeonie, klarnecie, był również nauczycielem zespołów muzycznych. Później został kierownikiem sekcji instrumentów dętych, wicedyrektorem, następnie dyrektorem szkoły.

,,W 1986 r. przeprowadził się wraz z rodziną do Ropicy Polskiej oraz podjął pracę w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Gorlicach na stanowisku nauczyciela, a od 1987 r. przez 12 lat pełnił funkcję dyrektora szkoły. W szkole pracował do 2002 roku. Za swoją wieloletnią prace w szkolnictwie muzycznym oraz szczególny wkład w rozwój edukacji artystycznej w Polsce został nagrodzony przez dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej nagrodami I i II stopnia” – czytamy w życiorysie opublikowanym na oficjalnej stronie gorlickiego samorządu .

Jako dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Gorlicach rozpoczął budowę nowego budynku przy ul. Cichej, a także mocno i skutecznie walczył o pozyskanie budynku po byłej PZPR przy ul. Wróblewskiego 12.

,,Zdecydowana poprawa warunków lokalowych wpłynęła na wzrost liczby uczniów i nauczycieli oraz utworzenie nowych klas wiolonczeli i perkusji, o co również bardzo mocno zabiegał.  W 1993 r. z inicjatywy dyrektora Państwowa Szkoła Muzyczna I st. otrzymała imię Ignacego Jana Paderewskiego” – czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie urzędowej miasta Gorlice.

Pedagog odszedł w ubiegłym tygodniu, w wieku 79 lat.

Czytaj także: Zmarł ceniony nauczyciel Tadeusz Jarek. „Będzie nam brakowało Twojego dystansu do życia i spontaniczności”

Źródło, fot. : UM Gorlice 

 

Share on twitter
Share on facebook