Zmarł ceniony nauczyciel Tadeusz Jarek. „Będzie nam brakowało Twojego dystansu do życia i spontaniczności”

Zmarł ceniony nauczyciel Tadeusz Jarek. „Będzie nam brakowało Twojego dystansu do życia i spontaniczności”

Tadeusz Jarek

Cała społeczność Zespołu Szkół Zawodowych im. św. Jadwigi Królowej w Bieczu pogrążona jest w żałobie po nagłej śmierci wieloletniego nauczyciela wychowania fizycznego Tadeusza Jarka. O jego odejściu poinformowano na oficjalnej stronie placówki i starostwa powiatowego w Gorlicach.

,,Pogrążeni w głębokim smutku, z wielkim żalem, pragniemy poinformować, iż w dniu wczorajszym, tj. 19 lutego odszedł od nas nagle nasz Wspaniały Kolega, Nauczyciel wychowania fizycznego i Wychowawca wielu pokoleń młodzieży” – czytamy we wpisie opublikowanym na stronie internetowej szkoły.

Nauczyciele wspominają zmarłego Tadeusza Jarka, jako człowieka o wielkim sercu, zawsze uśmiechniętego i otwartego na potrzeby swoich uczniów. Oddawał się bez reszty swoim pasjom sportowym i turystycznym, a największe problemy wychowawcze potrafił rozwikłać z poczuciem humoru.

,,Tadziu, będzie nam brakowało Twojego „luzu”, spontaniczności i stoickiego spokoju oraz swoistego dystansu do życia, który towarzyszył Ci przez 27 lat pracy zawodowej” – żegnają nauczyciela w mediach społecznościowych przyjaciele z pracy.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek 23 lutego godzinie 14.00 w kościele p.w. WNP w Ołpinach. Różaniec za duszę śp. Tadeusza odbędzie się o godzinie 13.30.

Czytaj także: Wszystkie służby w akcji. Przechodzień ujrzał dryfujące po rzece Poprad zwłoki

Fot. ZSZ w Bieczu
Share on twitter
Share on facebook