Zmarł tragicznie w wypadku na budowie. Żegnają go jego bracia-strażacy

Kilka dni temu informowaliśmy o tragicznym wypadku do którego doszło w Kalwarii Zebrzydowskiej. Mężczyzna, który pracował tam na budowie spadł z około 7 metrów. Obrażenia jakich doznał były na tyle poważne, że ratownicy postanowili wezwać Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Mimo podjętej reanimacji, nie udało się uratować jego życia. Mieszkaniec powiatu limanowskiego zmarł na miejscu. 

wsb3

Jak poinformowali druhowie z OSP Skrzydlna, ofiarą wypadku był ich 25-letni kolega - strażak ochotnik Dariusz Kaleta, który zawsze był gotowy, by ratować życie innych. Jego pogrzeb odbędzie się dzisiaj (12 lutego) o godzinie 13:00 w kościele w Skrzydlnej. Różaniec rozpocznie się o godz. 12:30.

Pozostawił nie tylko pogrążoną w żałobie rodzinę, ale również braci - strażaków, którzy na swoim facebookowym profilu opublikowali wiersz dedykowany tragicznie zmarłem przyjacielowi.

Spoczywaj w pokoju bracie.

"...Chwała bohaterom!
Tym którzy są
Chwała bohaterom!
Tym którzy odeszli
Bo są by walczyć
A odeszli by czuwać
Z płomieniami życia
Nad nocą i dniem
Życie nadal trwać będzie
Pod ich czujną opieką
Bo dobrze znają ognia żar
Bo dobrze wiedzą jak smakuje krew
I pomimo własnego strachu
Nie poddają się
Powołani przez Boga
Wybrani przez nas
Chwała bohaterom!
Bo Strażakiem się jest
A nie bywa..."

Fot. OSP Skrzydlna

FORDDOSLAT

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.