Z uszkodzonej rury wydobywał się gaz. W okolicy wstrzymano ruch

Koparka w trakcie prac ziemnych uszkodziła stalową rurę gazową. Do zdarzenia doszło wczoraj około 13:15 na ulicy Tarnowskiej w Nowym Sączu. Ruch pieszych i samochodów w okolicy został wstrzymany.

wsb3

- Na miejscu znajdowali się pracownicy Pogotowia Gazowego oraz pracownicy wykonujący prace ziemne. Działania strażaków polegały na  zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wstrzymaniu ruchu pieszych oraz samochodów. Dokonano pomiarów atmosfery za pomocą dostępnych detektorów - relacjonują funkcjonariusze PSP.

Kiedy pracownicy Pogotowia Gazowego zakręcili już uszkodzoną linię gazową, strażacy po raz drugi skontrolowali powietrze w środku wykopu i dookoła niego za pomocą urządzeń pomiarowych. Na miejsce dotarła także policja oraz kierownik i właściciel firmy prowadzącej prace.

- Po dokonaniu ponownych pomiarów  w uzgodnieniu z Pogotowiem Gazowym oraz Policją działania zakończono. Przywrócono ruch na drodze - informują strażacy.

fot. PSP w Nowym Sączu

MEDICOR

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.