Zmarł Stanisław Mrzygłód – wieloletni nauczyciel, radny powiatowy i komendant Hufca ZHP

W wieku 69 lat zmarł Stanisław Mrzygłód – wieloletni nauczyciel i dyrektor Zespołu Szkół w Chełmcu, komendant Hufca ZHP w Chełmcu, radny powiatu nowosądeckiego i Wojewódzkiej Rady Narodowej. 

Stanisław Mrzygłód urodził się w Świniarsku 23 kwietnia 1951 roku. Od 1972-2013 roku był nauczycielem w Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Chełmcu. Jednocześnie od 1989-2013 roku był dyrektorem tejże placówki. Dzięki niemu wybudowano nowe gimnazjum i salę gimnastyczną.

W 1975 roku został komendantem Hufca ZHP w Chełmcu i pełnił tę funkcję do 1989 roku. Od 1985-1990 roku był radnym Wojewódzkiej Rady Narodowej, a w latach 2006-2014 radnym powiatu nowosądeckiego. W 2014 roku został laureatem plebiscytu „Człowiek Wielkiego Serca Roku 2013″. Zmarł w wieku 69 lat.

Różaniec w intencji śp. Stanisława Mrzygłoda od dyrekcji, grona pedagogicznego i pracowników szkoły w Chełmu odbędzie się 13 listopada 2020 r. (piątek) o godz. 16:45 w kościele św. Krzyża w Nowym Sączu. 

,,Śmierć zawsze przychodzi nie w porę i nie ma słów, którymi da się wyrazić żal. Przyszło nam zmierzyć się z wielką pustką związaną ze śmiercią wspaniałego człowieka, przyjaciela, zwierzchnika, Pana Stanisława Mrzygłoda. Dwadzieścia cztery lata Byłeś nam zwierzchnikiem – kompetentnym, sprawiedliwym i wyrozumiałym. Byłeś nam przyjacielem – pomocnym, bezinteresownym i pogodnym. Byłeś nam człowiekiem do zadań specjalnych i tych codziennych, banalnych. Nie przeszedłeś obojętnie obok żadnego z nas. Często nasze sprawy i nasze problemy stawały się Twoimi. Wyciągałeś pomocną dłoń, wspierałeś dobrym słowem, dodawałeś otuchy. Gabinet Twój stał zawsze otworem dla całej społeczności szkolnej, którą jednoczyłeś. Pracownicy, rodzice i uczniowie darzyli Cię wielkim szacunkiem i zaufaniem, bo prezentowałeś postawę człowieka, który wiedział, że „na stanowisku się bywa, a człowiekiem jest się zawsze”. Panie Dyrektorze, dziękujemy, że Byłeś i obiecujemy, że Będziesz – w naszej pamięci, wspomnieniach i sercach” – tak wspomina zmarłego dyrekcja, grono pedagogiczne i pracownicy Szkoły Podstawowej w Chełmcu.

Źródło: Nowa Encyklopedia Sądecka Jerzego Leśniaka
Fot. pixabay. com/ Szkoła Podstawowa w Chełmcu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.