Zmarł o. Krzysztof Pietruszkiewicz. Jezuita zasłabł w trakcie mszy św.

Nie żyje ojciec Krzysztof Pietruszkiewicz, jezuita, który przez kilka lat posługiwał w Nowym Sączu. Zasłabł w trakcie mszy św. odprawianej w Łodzi. Jego pogrzeb odbędzie się 16 października.

,,8 października 2021 roku w szpitalu w Łodzi zmarł o. Krzysztof Pietruszkiewicz SJ, były wikariusz naszej parafii, a przede wszystkim dla wielu z nas serdeczny Przyjaciel” – poinformowali sądeccy jezuici.

Msza pogrzebowa odprawiona zostanie w sobotę (16 października) o godzinie 15:30 w jezuickim kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bytomiu przy ul. Pułaskiego 9. Ciało o. Krzysztofa spocznie na cmentarzu Mater Dolorosa.

O. Krzysztof Pietruszkiewicz SJ urodził się 10 marca 1978 r. w Głogowie. W 1998 roku ukończył Technikum Samochodowe. 21 sierpnia tego samego roku wstąpił do Towarzystwa Jezusowego w Starej Wsi, a 26 sierpnia 2000 r. złożył pierwsze śluby. Studiował filozofię w Krakowie, pracował w Jezuickim Ośrodku Milenijnym w Chicago, następnie uczył się teologii na Bobolanum w Warszawie. W latach 2008-2010 odbył studia z specjalistyczne z teologii duchowości na Uniwersytecie Comillias w Madrycie. 27 czerwca 2009 r. w Krakowie otrzymał święcenia prezbiteratu z rąk ks. kard. Franciszka Macharskiego.

,,Trzecią probację odbył w Jastrzębiej Górze (2019-2020) pod kierunkiem o. Ryszarda Friedricha SJ. Dekretem o. Generała Arturo Sosy SJ z dnia 26 maja br. został dopuszczony do złożenia uroczystej profesji zakonnej, którą planował dokonać 16 października br.” – czytamy na oficjalnej stronie Towarzystwa Jezusowego w Polsce.

Kiedy o. Krzysztof powrócił z Hiszpanii, został skierowany do Czechowic-Dziedzic, gdzie pełnił funkcję wikariusza, ministra wspólnoty, katechety oraz duszpasterza młodzieży. W 2014 roku rozpoczął posługę w Nowym Sączu przy ul. Skargi. Był wikariuszem, katechetą oraz kapelanem szkolnym w Jezuickim Centrum Edukacyjnym do 2019 roku.

W 2020 roku podjął pracę wikariusza i katechety w Bytomiu. 27 września 2021 r. zasłabł w trakcie gościnnej posługi podczas mszy św. w Łodzi. Trafił do szpitala i przeszedł skomplikowaną operację układu krążenia. Zmarł 8 października 2021 r.

,,O. Krzysztof Pietruszkiewicz SJ był gorliwym kapłanem, serdecznym i pełnym pogody ducha współbratem, wartościowym współpracownikiem, cenionym kierownikiem duchowym, duszpasterzem młodzieży i ruchów charyzmatycznych” – piszą o nim jezuici.

fot. Towarzystwo Jezusowe w Polsce

Czytaj też: Szczereż. Walka o życie rowerzysty. Zderzył się z ciągnikiem rolniczym

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.