Zmarł najstarszy i najszybszy sądecki zegarmistrz. Miał 102 lata

Dzisiaj o godzinie 3. nad ranem zmarł Włodzimierz Rożejowski, znany sądecki zegarmistrz, mistrz świata w biegu na 100 metrów. Miał 102 lata, a do 2009 roku prowadził w Nowym Sączu własny zakład zegarmistrzowski.

Renault2

Pan Włodzimierz urodził się w 1916 roku w Bratysławie. Potem zamieszkał z rodzicami we Lwowie, a do Nowego Sącza przybył jesienią 1945 roku wraz z żoną Ireną.

Mimo sędziwego wieku, był bardzo aktywny fizycznie. W naszej Księdze Sądeckich Rekordów figuruje jako ,,najszybszy zegarmistrz świata" - mając 90 lat uzyskał w biegu na 100 metrów czas 28 sekund, co dało mu w jego kategorii wiekowej tytuł Mistrza Świata.

W styczniu 1946 roku założył przy ulicy Wałowej w Nowym Sączu zakład zegarmistrzowski i prowadził go aż do 2009 roku. Wcześniej miał własną działalność we Lwowie.

Sądeczanie wspominają Włodzimierza Rożejowskiego jako zawsze uśmiechniętego mężczyznę. Był bardzo szanowany i lubiany w środowisku lokalnych rzemieślników.

fot. arch. dts24.pl

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.