Zmarł ksiądz Bogusław Załucki. Miał 53 lata

Zmarł ksiądz Bogusław Załucki. Miał 53 lata

ks. Bogusław Załucki

Odszedł ks. mgr Bogusław Załucki, który od 2021 roku był rektorem rektoratu Leluchów. Kapłan pod koniec stycznia przeszedł poważny udar i walczył o życie w szpitalu. Zmarł wczoraj, 7 lutego. Miał 53 lata.

Ks. Bogusław Załucki pochodził z parafii Gawłuszowice (powiat mielecki). Przyszedł na świat 27 maja 1970 roku w Mielcu. W 1989 roku zdał maturę i wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, gdzie ukończył studia filozoficzno-teologiczne. Święcenia kapłańskie przyjął 3 czerwca 1995 roku z rąk biskupa tarnowskiego Józefa Życińskiego.

26 sierpnia tego samego roku rozpoczął pracę jako wikariusz w Szynwałdzie. Dwa lata później trafił do parafii Poręba Spytkowska, a w 2000 roku – Szczucin. 1 września 2008 roku został wikariuszem w parafii św. Stanisława Kostki Limanowa – Sowliny, w 2013 roku w Dębnie, a 14 sierpnia 2021 roku został rektorem rektoratu pw. Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny w Leluchowie.

Ksiądz Bogusław zmarł 7 lutego. W piątek (9 lutego) w Leluchowie odprawiona zostanie msza święta w jego intencji. Ostanie pożegnanie nastąpi dzień później. Msza św. pogrzebowa rozpocznie się o godzinie 11:00 w kościele parafialnym w Gawłuszowicach. Następnie ciało zmarłego spocznie na miejscowym cmentarzu.

Oświadczenie rzecznika

29 stycznia pracującego w Leluchowie księdza znaleziono nieprzytomnego na plebanii, kiedy to nie pojawił się na porannej mszy. Wokół sprawy narosły wtedy pewne kontrowersje, do których odniósł się Rzecznik Prasowy Diecezji Tarnowskiej.

– W związku z opublikowaniem przez niektóre media nieprawdziwej informacji, jakoby ksiądz pracujący w Leluchowie, który w miniony poniedziałek został znaleziony na plebanii nieprzytomny, był pod wpływem alkoholu, informuję, że przeprowadzone badania medyczne nie wykazały u księdza zawartości alkoholu we krwi. Przeszedł on natomiast bardzo poważny udar i obecnie w bardzo ciężkim stanie przebywa w szpitalu, gdzie walczy o życie. Rozpowszechnione w tym kontekście na jego temat informacje są bardzo krzywdzące zarówno dla niego samego, jak i jego bliskich, i zostały opublikowane bez należytej weryfikacji faktów – pisał 2 lutego Ks. Ryszard St. Nowak, Rzecznik Prasowy Diecezji Tarnowskiej.

fot. ilustr. pixabay

Czytaj też: Ukradli tablicę nagrobną. Przyłapał ich policjant