Zmarł ks. Zbigniew Stabrawa. „Był przede wszystkim dobrym i serdecznym kolegą z pracy”

Zmarł ks. Zbigniew Stabrawa. „Był przede wszystkim dobrym i serdecznym kolegą z pracy”

ksiądz Zbigniew Stabrawa

Po długiej chorobie zmarł ksiądz Zbigniew Stabrawa – proboszcz parafii w Mordarce. Miał 60 lat, z czego 35 lat poświęcił kapłaństwu. To kolejny kapłan związany z powiatem limanowskim, który odszedł w ostatnim tygodniu. 

Ksiądz Zbigniew Stabrawa urodził się 18 grudnia 1962 roku w Bochni. Maturę zdał w 1981 roku w tamtejszym Liceum Ogólnokształcącym. Później wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Po ukończeniu studiów filozoficzno – teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza (24 maja 1987 roku w Tarnowie).

Był wikariuszem w parafiach: Koszyce Wielkie (1987-1991), Limanowa – Matki Boskiej Bolesnej (1991-2001 oraz 2002-2010) oraz Mielec – Matki Bożej Nieustającej Pomocy (2001-2002).

,,W roku 2002 została mu powierzona misja budowy tymczasowej kaplicy w Mordarce, a później kościoła. 1 stycznia 2011 roku został mianowany administratorem, a 1 lipca 2012 roku – proboszczem nowoutworzonej parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Mordarce. W kolejnych latach, wraz z parafianami, kontynuował budowę kościoła parafialnego, doprowadzając do jego konsekracji, której dokonał biskup tarnowski Andrzej Jeż 10 października 2021 roku” – informuje ks. Łukasz Niepsuj, notariusz Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Duchowny zmarł 18 grudnia. Wprowadzenie ciała zmarłego do kościoła parafialnego w Mordarce odbędzie się we wtorek (20 grudnia) o godz. 17.00. Godzinę później celebrowana będzie msza święta. Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona w środę (21 grudnia) o godz. 13.30. Po niej ciało duchownego zostanie złożone na cmentarzu w Limanowej.

Od roku 2002 pełnił funkcję katechety w naszej szkole. Od samego początku pracę katechety łączył z obowiązkami budowniczego kościoła. Ponadto od roku 2012 funkcję nauczyciela religii łączył z obowiązkami proboszcza parafii pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Mordarce. Dla nas jednak zawsze był przede wszystkim dobrym i serdecznym kolegą z pracy, a dla wszystkich uczniów ukochanym nauczycielem religii. Księże Zbigniewie, dziękujemy Ci za wszystkie lata wspólnej pracy, za dobro, które stało się Twoim udziałem, za serce, które tak często okazywałeś nam i swoim uczniom. Dziękujemy Ci za piękny kościół , który zawsze będzie świadczył, że nie żyłeś dla siebie, ale „żyłeś i pracowałeś dla Pana Boga”, że zostawiłeś po sobie wielkie dzieło. Mamy nadzieję i pewność, że należysz już do Pana i jesteś szczęśliwy w domu Ojca. Na zawsze będziesz obecny w naszej pamięci, modlitwie i we wspomnieniach

– tym wpisem w mediach społecznościowych żegna duchownego społeczność Szkoły Podstawowowej w Mordarce.

14 grudnia zmarł pochodzący z Limanowej ksiądz Wojciech Reciak, o czym informujemy w artykule: Region pożegnał ks. Wojciecha Reciaka. Duchowny miał 48 lat.

Fot. Szkoła Podstawowa w Mordarce
Share on twitter
Share on facebook