Przez warunki na drodze karetka zsunęła się w barierkę mostu. Na pomoc ruszyli strażacy

Przez warunki na drodze karetka zsunęła się w barierkę mostu. Na pomoc ruszyli strażacy

karetka, OSP Królowa Górna

Strażacy wielokrotnie pomagają Zespołom Ratownictwa Medycznego w dotarciu do chorych, szczególnie w okresie zimowym. Tym razem druhowie z OSP Królowa Górna ruszyli na ratunek do Kamionki Wielkiej. Tam karetka zsunęła się z drogi i zatrzymała na barierce mostu.

Do zdarzenia doszło w sobotę (17 grudnia) około godziny 19:00. Strażacy z Królowej Górnej zostali zadysponowani do pomocy karetce pogotowia ratunkowego w dojeździe do osoby poszkodowanej w miejscowości Kamionka Wielka. Na drogach panowały trudne warunki drogowe.

– Karetka zsunęła się z drogi betonowej i zatrzymała na barierce mostu. Dojazd od strony drogi powiatowej był niemożliwy. Strażacy dojechali do miejsca zdarzenia korzystając z wąskich dróg sąsiedniego przysiółka. Przy pomocy pasów, łańcucha oraz szekli wyciągnięto karetkę – relacjonują druhowie.

Pojazd nie został poważnie uszkodzony, pojawiły się na nim jedynie delikatne zarysowania. Po zakończonych działaniach Zespół Ratownictwa Medycznego wrócił do gotowości operacyjnej, a zastęp druhów udał się do koszar. Kolejny raz pomoc strażaków okazała się nieoceniona.

Czytaj także: Jedna miejscowość, dwa mocno rozwinięte pożary (zdjęcia)

Share on twitter
Share on facebook