Region pożegnał ks. Wojciecha Reciaka. Duchowny miał 48 lat

Region pożegnał ks. Wojciecha Reciaka. Duchowny miał 48 lat

ksiądz, Zbigniew Kołodziej, Reciak Wojciech, Stanisław Celusta, Andrzej Jedynak, Wiesław Piprek Zmarł 5 stycznia w trakcie pielgrzymki do Medjugorie, Stanisław Urbański

W miniony weekend Limanowa pożegnała księdza Wojciecha Reciaka. Duchowny miał zaledwie 48 lat, z czego 23 lata poświęcił kapłaństwu. Msza święta pogrzebowa została odprawiona w  kościele parafialnym w Limanowej-Sowlinach w sobotę (17 grudnia) o godz. 11.00. Po niej kapłani, rodzina, przyjaciele i lokalna społeczność odprowadzili ciało zmarłego na cmentarz parafialny.

Kapłan urodził się 2 stycznia 1974 roku w Limanowej. Maturę zdał w 1993 roku w I Liceum Ogólnokształcącym w Limanowej. W 1994 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Po ukończeniu studiów filozoficzno – teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Wiktora Skworca. Stało się to 27 maja 2000 roku w Tarnowie. Był wikariuszem w parafiach: Lipnica Murowana (2000 r.), Lisa Góra (2002 r.), Ropa (2008 r.), Bystra (2012 r.) oraz Gawłów (od 2016 roku).

,,Ponadto pełnił funkcje dekanalnego duszpasterza Liturgicznej Służby Ołtarza oraz wicenotariusza w dekanacie Ropa, a także był członkiem Rady Kapłańskiej Diecezji Tarnowskiej (2010-2015)” – informuje ks. Łukasz Niepsuj, notariusz Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Duchowny zmarł 14 grudnia. Msza święta żałobna została odprawiona w kościele parafialnym w Gawłowie w piątek (16 grudnia) o godzinie 15.00. Dzień później odbył się pogrzeb w Limanowej, skąd pochodził kapłan.

18 grudnia po długiej i ciężkiej chorobie zmarł kolejny duchowny związany z powiatem limanowskim ks. Zbigniew Stabrawa – proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Mordarce, budowniczy tamtejszego kościoła, o czym informujemy w artykule: Zmarł ks. Zbigniew Stabrawa. „Był przede wszystkim dobrym i serdecznym kolegą z pracy”.

Fot. pixabay. com
Share on twitter
Share on facebook