Zmarł ks. Stanisław Koza. Przez ponad 40 lat był związany z Siekierczyczną, honorowy kanonik Kapituły Kolegiackiej w Nowym Sączu

W wieku 83 lat zmarł śp. ks. prałat Stanisław Koza – rezydent i emerytowany proboszcz parafii pw. Matki Bożej Łaskawej w Siekierczynie, Honorowy Kanonik Kapituły Kolegiackiej w Nowym Sączu. Odszedł do wieczności 14 lutego.

Duchowny urodził się 25 marca 1938 roku w Borzęcinie Górnym. Maturę zdał w 1956 roku w Radłowie, a rok później wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Ukończył studia filozoficzno-teologiczne i 29 czerwca 1963 roku w Tarnowie przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa Jerzego Ablewicza.

Pracował jako wikariusz w Tymbarku (od 20 sierpnia 1963 roku), Jadownikach (od 18 czerwca 1966 roku), w parafii św. Mikołaja w Bochni (od 24 czerwca 1970 roku) i Dobrej (od 20 czerwca 1972 roku). Proboszczem parafii pw. Matki Bożej Łaskawej w Siekierczynie został 8 lutego 1977 roku. Posługę pełnił do 15 sierpnia 2008 roku, a następnie pozostał w tejże parafii w charakterze rezydenta. Zatem 44 lata był związany z Siekierczyną, z czego 31 lat pełnił urząd proboszcza.

– W dowód wyróżnienia za gorliwie pełnioną posługę kapłańską otrzymał w roku 1980 diecezjalne odznaczenie Expositorium  Canonicale, a w roku 1991 – diecezjalny przywilej Rochetto et Mantoletto. W roku 2007 został obdarzony godnością Kanonika Honorowego Kapituły Kolegiackiej w Nowym Sączu, a w 2017 roku – tytułem Kapelana Jego Świątobliwości” – informuje ks. Łukasz Niepsuj, notariusz Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Msza święta pogrzebowa odbędzie się w kościele parafialnym w Siekierczynie we czwartek (18 lutego) o godz. 14.00. Po niej ciało śp. Księdza Prałata zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Fot. Parafia Siekierczyna
Źródło: Kuria Diecezji Tarnowskiej

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.