Jazowsko: drogowy dramat ze śmiertelnym skutkiem

Jazowsko: drogowy dramat ze śmiertelnym skutkiem

Wczoraj w miejscowości Jazowsko (gmina Łącko) doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych. Jeden z kierowców został zakleszczony w pojeździe i trzeba było rozcinać samochód, aby go uwolnić. Do zdarzenia doszło około godziny 12. Niestety życia mężczyzny  nie udało się uratować.

Samochodami osobowymi marki Mazda oraz Seat Toledo podróżowali sami kierujący. Obaj odnieśli obrażenia i nadal znajdowali się w pojazdach, kiedy na miejsce przybyły służby ratunkowe.

Jak się okazało, jeden z kierowców został został zakleszczony i udało się go wydostać z pojazdu dopiero po użyciu sprzętu hydraulicznego. Strażacy usunęli drzwi, słupki oraz odgięli dach w samochodzie marki Seat, a następnie wydobyli poszkodowanego. Trafił w stanie ciężkim do szpitala.

Jak informuje PSP w Nowym Sączu, „drugi z poszkodowanych po przebadaniu opuścił pojazd o własnych siłach i pod nadzorem ratowników udał się do karetki pogotowia”. Obaj mężczyźni trafili do szpitala.

Na miejscu działały zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu, OSP Łącko,  OSP Jazowsko i OSP Kadcza. Druhowie dokonali sorpcji rozlanych płynów, a po zakończeniu przez policję czynności dochodzeniowych, usunęli uszkodzone pojazdy i pozostałości  z jezdni.

fot. PSP Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook