Chełmiec: na basenie topił się uczeń. Przyczyną stan zdrowia

Chełmiec: na basenie topił się uczeń. Przyczyną stan zdrowia

Równo tydzień temu, na małym basenie w Chełmcu, podczas lekcji wychowania fizycznego szóstoklasista zaczął się topić. Pomogli mu koledzy, gdyż rzekomo wychowawca z dwoma ratownikami skupił się na dużym basenie i nie zwracali uwagi na ten drugi- poinformował nas świadek zdarzenia. 

Natychmiast została wezwana karetka pogotowia. Chłopiec był reanimowany, po czym trafił do sądeckiego szpitala.

Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Bogumiła Aszkar- Lelito potwierdza, że taka sytuacja miała miejsce.

– Z informacji, jakie posiadam wynika, że przyczyną były problemy zdrowotne ucznia. Jednakże nie jestem lekarzem i trudno mi wypowiadać się w tej kwestii- stwierdza.

Co do zarzutu, jakoby chłopcu pomocy udzielili koledzy, gdyż nauczyciel i ratownicy nie zwrócili uwagi na sytuację, mówi krótko.

-Przy dziecku było dwóch opiekunów. Ratownicy zareagowali, bo udzielili mu pierwszej pomocy wraz z nauczycielem. Gdyby tak nie było sytuacja mogłaby zakończyć się tragicznie- dodaje dyrektor Bogumiła Aszkar- Lelito.

Zdarzenia miało miejsce na niecce rekreacyjnej basenu, o głębokości 120 cm.

Niestety, mimo wielokrotnych prób, od piątku, nie udało nam się skontaktować z dyrektorem szkoły, do której uczęszcza chłopiec.

Fot. Aqua Centrum Chełmiec

Share on twitter
Share on facebook